Yönetmen: Frank Coraci
Oyuncular
Slogan: Hayatınızı Zaplamaya Hazır mısınız ?
Tür: Komedi, Drama
Yapım Yılı: 2006 (107 dk)
Vizyon Tarihi: 22 Eylül 2006 Cuma
Senaryo: Steve Koren, Mark O'Keefe
Yapımcı Firma: Columbia Pictures Corporation [us]
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Resmi Site: www.sonypictures.com/movies/click/
Dağıtıcı Firma: Warner Bros

Click Filminin Konusu

Michael Newman (Adam Sandler) güzel Donna’yla (Kate Beckinsale) evlidir ve çiftin iki harika çocuğu vardır: Ben (Joseph Castanon) ve Samantha (Tatum McCann). Ama genç adam onları görmeye pek fırsat bulamaz çünkü şirkete paha biçilmez katkısının, nankör patronu (David Hasselhoff) tarafından bir gün fark edileceğini ve böylece ortaklığa terfi edeceğini umarak uzun saatlerini iş yerinde geçirmektedir.

O konuma geldikten sonra karısına ve çocuklarına bol bol vakit ayıracaktır. En azından kendi kendine böyle söyleyip durur.

Michael bütün bir geceyi ayakta geçirdiği için o kadar yorgundur ki hangi kumandanın televizyonu açtığını bir türlü bulamaz ve sinir olur. Bunun üzerine, evdeki bütün elektronik araç gereci kontrol edebilecek mükemmel bir uzaktan kumanda bulmaya karar vererek, Bed, Bath & Beyond’un arka bölümüne girer. Buradaki egsantrik tezgahtar Morty (Christopher Walken) ona kesinlikle hayatını değiştirecek, deneysel, türünün tek örneği bir kumanda verir.

Morty şaka yapmıyordur. Kısa süre sonra, tek bir düğmeye basarak her aleti kontrol edebilen Michael evinin hakimi olur.

Ne var ki, kumandanın başka, daha şaşırtıcı özellikleri de vardır. Bir şekilde evin köpeği Sundance’in havlamasını kısabilmekte, hatta daha da şaşırtıcısı, karısıyla kavgasını ileri alabilmektedir.Michael yeni oyuncağına bayılır ama biraz da ürker. Kendisine bu gizemli aleti satan Morty’yi tekrar ziyaret etmeye karar verir. Morty, Michael’a tam olarak istediği şeyi verdiğini söyler: Kendi evrenini kontrol etmesini sağlayan evrensel bir kumanda aleti. Michael’ın şaşkın bakışları arasında, Morty aletin akıl almaz marifetlerini sergilemeye başlar. Bu marifetlerden biri, Michael’ın hayatının öncesine ve sonrasına istediği hızla seyahat edebilmesidir.

Michael istediğini elde etmesine olanak sağlayan bu güçlü alete çabucak bağımlı hâle gelir.

Ama farkına bile varmadan, Michael kumandayı programlayacağına, kumanda onu programlamaya başlar. Paniğe kapılan Michael artık ne kadar uğraşsa da, hangi olayı yaşayacağına hangisini atlayacağına kumandanın karar vermesini engelleyemez. İşte ancak o zaman hayatını iyisiyle, kötüsüyle, çirkiniyle gerçekten takdir etmeye başlar.

Açıklar

Senarist-yapımcı Steve Koren, ortağı Mark O’Keefe’le birlikte “CLICK”in konusunu nasıl bulduklarını şöyle anlatıyor: “Kız arkadaşı... Devamı için tıklayın...
Senarist-yapımcı Steve Koren, ortağı Mark O’Keefe’le birlikte “CLICK”in konusunu nasıl bulduklarını şöyle anlatıyor: “Kız arkadaşımla aramda bir espri vardı. Uzun bir tartışma sırasında, kumandayı alıp, ona doğrultmuş ve ‘ses kapama’ düğmesine basmıştım. O benim bu küçük dileğimi komik bulmamıştı, ama ben bu fikri bir çok kişinin sıcak bulacağını düşündüm”.

İkili şu basit sorudan yola çıktı: Hayatınızı uzaktan kumandayla kontrol edebilseniz nasıl olurdu, dünyanın sesini açıp kapayabilmek nasıl olurdu? Hikaye bu noktadan ilerledi. Hayatınızı geri sarıp geçmişinize bakabilmek ya da ileri sarıp geleceğinizi görebilmek nasıl olurdu? “Karakterin keşfedilecek pek çok yönü vardı ve tutarlı bir duygusal yelpazeyi korurken zaman içinde gidip gelmesi eğlenceliydi” diyen Koren, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Ne istediğini anlamak için geçmiş ile gelecek arasında gidip gelirken, hayatı hakkında başka şeyler öğreniyor. Ama sonuç olarak, bu film şimdiyi yaşamakla ilgili”.

Click Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 95 Yorum
 • Film Notu 10/10
  murat kaş 10.6.2016 11:08:00
  süper bir film bazen insan keşke bu kumandadan bendede olsa diyor gerçektende olsa çalışmaktan uykusuz kalan insanların buna ihtiyacı var
 • Film Notu 10/10
  Mustafa Nail 15.4.2010 21:07:00
  Süper film ya.Önü çok komik ama sonluğunda kendimi ağlamaktan zar-zor tuta bildim.Adam Sandler ve Kate Beckinsale süperdiler ama kimse Christopher Walkenden (Morty) den konuşmuyor.Oda çok harika oynuyor.Filme gelince,kısacası hayatın inceliklerinin ne kadar önemli olduğunu anlatıyor. Adam Sandler+Kate Beckinsale+Christopher Walken=SÜPER
 • Film Notu 10/10
  miss cullen 7.3.2009 20:09:00
  Komedi ve Dramın harika buluşması.Senaryoyu yazanları tebrik etmek lazım. Adam Sandler'ın oyunculuğunada hayranım.
 • Film Notu 10/10
  Kaan Yumuşak 13.2.2009 13:09:00
  Film çok güzel ve komikti filmi izlerken kahkahadan ölüyordum çok komik bi film bence Adam Sandlerin en güzel filmiydi diyebiliriz.
 • Film Notu 9/10
  ftm ers 25.12.2008 19:04:00
  gayet güzel ve anlamlı mesajlar veren bir film, herkesin izlemesini tavsiye ederim.
 • Film Notu 10/10
  serkan ceylan 22.12.2008 12:56:00
  film sonunda verdiği mesajlarla mükemmelliğe ulaşmış. herkese tavsiye ederim
 • Film Notu 10/10
  yasemin pul 6.9.2008 01:30:00
  Hayatta sevdiklerinizden daha önemli bir şey yoktur.Hayata dair çok güzel dersler veren bi film.Sonunda kendimi ağlamaktan alamadım,tek kelimeyle mükemmeldi ;)
 • Film Notu 9/10
  Birol Çetin 25.6.2008 14:04:00
  cok iyi bi film hem cok iyi dersler iceriyo hemde espriler iyi serpistirilmis
 • Film Notu 9/10
  hatice livaoğlu 13.5.2008 14:23:00
  hayata dair ders veren bi film..mutlaka izlenmeli ayrıca şarkılarda çok ii seçilmiş.Örneğin The Cranberries - Linger
 • Film Notu 7/10
  tuuuceee 31.1.2008 15:26:00
  Aslında film güzeldi ama daha güzel olabilirdi başlarında çok sıkıldım çünkü..Ama 2. yarıdan sonra çok güzelleşti..Hayatımızı kontrol edebilseydik yaşamın ne anlamı kalırdı ki..Hayat yaşadığımız acı tatlı şeylerle güzel çünkü..Filmde de adam hasta bile olamıyor mesela..Hasta olmazsak iyileşemeyiz de acı çekmezsek mutluluğun tadına varamayız aynı zamanda..

Click Filminin Oyuncuları