Cody Linley

Cody Linley

Cody Linley
Oyuncu

Ölüm Tarihi: 20.11.1989

Doğum Yeri: ABD

ABD'li genç oyuncu. 

En çok, televizyon dizisi Hannah Montana 'daki Jake Ryan rolü ve Dancing With The Stars 'ın yedinci sezonunda eşi Julianne Hough ile birlikte yarışmacılığıyla bilinir. Linley aslen Lewisville, Teksaslıdır.

Linley ilk kez 1994'de televizyon için yapılmış olan Still Holding On: The Legend of Cadillac Jack adlı bir filmde aldığı rolle görülmüştür. Daha sonra 2000'de yayınlanmış dört ayrı filmde yardımcı rolde yer almıştır: My Dog Skip, Where the Heart Is, Walker, Texas Ranger ve Miss Congeniality. 2003'te, Linley bağımsız film When Zachary Beaver Came to Town 'de ve Cheaper by the Dozen adlı filmde görülmüştür.
Rol aldığı diğer filmler The Haunting Hour: Don't Think About It, Rebound ve Hoot 'dur. Ayrıca That's So Raven 'da bir bölümde de yer almıştır.

Linley en son, Disney Channel Hannah Montana 'da Jake Ryan olarak dokuz bölümde yer almıştır. Linley, 2008 Disney Channel Games'de ev sahipliği yapmıştır.

Linley, Dancing With The Stars 'ın 7. sezonunda yarışmacı olmuştur. Daha önceki bir sezonda eşi Jeffrey Ross'la birlikte elenmiş olan Edyta Śliwińska'la yarışmanın 7. ve 8. haftaları için geçici olarak eşleşmiştir. Linley'nin gösterideki eşi, Julianne Hough hastaneye kaldırılınca Śliwińska geri getirilmiştir. 9. haftada Hough tekrardan eşi olmuştur. 18 Kasım 2008'de yarışmadan oylama ile elenmiştir.

Görev Aldığı Yapımlar

Cody Linley Fotoğrafları

Portreler