Yönetmen: Seren Yüce
Oyuncular
Tür: Drama
Yapım Yılı: 2010 (110 dk)
Vizyon Tarihi: 15 Ekim 2010 Cuma
Senaryo: Seren Yüce
Yapımcı Firma: Yeni Sinemacılar
Yapım Ülkesi: Türkiye
Orijinal Dil: Türkçe
Resmi Site: www.cogunluk.net/
Dağıtıcı Firma: Özen Film

Çoğunluk Filminin Konusu

Mertkan, babasının inşaatlarının getir götür işlerine bakmakta, arkadaşlarıyla alışveriş merkezlerinde dolaşmaktadır. Ne zaman ki Gül ile tanışır, boşluğu ve basitliği değerlendirmek için bir fırsat çıkar karşısına. Ne var ki babası Gül’ün kökeni konusunda şüphecidir. Ayrımcılıkla karşılaştığı ilk anda ona teslim olan Mertkan, çoğunluğa uyar, babasının kendisi için çizdiği yolda bir anlam bulur.

Çoğunluk Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 5 Yorum
 • Film Notu 2/10
  Alper Altuğ 24.1.2011 21:00:00
  Birbiri ardına seyirciyi öldüren tekrara düşen sahneler!Öyküye hizmet etmeyen bir tip Temizlikçi kadın!Hic bir anlam ifade etmeyen bir mastürbasyon sahnesi!Parçalanması gereken planların kolaya kaçıp tek planda çekilmesi ve sahnenin sarkması! Ve de gerçekten başarısız bir oyunuculuk Bartu Küçükçağlayan!Anlamsız bir bitiş! Yeni Sinemacılar Çok Yaşa!!!Ki bu film altın portakal da 3 ödül aldı! Şimdi tekrar düşünelim lütfen,daha iyileri olmadığı için mi bu film 3 ödül aldı yoksa arkasında ki lobi gücünden mi! Başarılı olduğunu düşünenler de vardır filmin bazı noktalarda başarıya ulaşmıştır! Bir sinema filmi çekilirken neler yapılmaması gerektiği konusunda başarılı bir eser..Bu 2 puan da Settar Tanrıöğen Ve Erkan Can'ın oyunculuğunadır...
 • Film Notu 8/10
  nur yılmazlar 30.10.2010 20:42:00
  film orta sınıf muhafazakar türk ailesi ve bu sınıfın sahiden içi boş değerlerini çok sade bir dille seyirciye adeta tükürüyor.aslında çoğunluk demek rahat konfor işin yürümesi demek.bu bağlamda mertkan duygusuzca itaat eder ve ben kimseye saygıda kusur etmiyorum kimse de bana edemez diyerek toplumsal saygınlığını içi boş bir itaat kültürüne borçlu olduğunu itiraf eder.itiaat etmeyenler ne olsa tehlikelidir; düşünenler, sorglayanlar hele ki karşı çıkanlar ancak itelenir kullanılır .film çok iyi izlenmeli..türkiyedeki başka 'çoğunlukları' başka yönetmenlerden izleriz umarım.
 • Film Notu 9/10
  KEVSER YAVUZ 27.10.2010 12:42:00
  Sinemalara sessiz bir giriş yapan ve de sessizce de çıkmaya hazırlanan çoğunluk filmini dün Beyoğlu sinemasında izledim. (Sanat filmleri gösterimiyle ünlüymüş ve googleda neredeyse hiçbir arama motorunda bu filmin Beyoğlu sinemasında oynadığını göremiyorsunuz) Başından sonuna kadar bedenimi kaskatı kesen, rahatsız eden bir filmdi. Bence siz de neden diye sormak ve bakışını bizim toplumumuza bir daha yöneltmek için izlemelisiniz. Unuttuğumuz bir toplum mu, dışladığımız bir toplum mu Bu sorulara cevabımız ne olursa olsun, topluma karşı tavrımız ne olursa olsun gerçek bir filmdi. Bir yüzleşme filmiydi. Belki o toplumun içinden gelip bu toplumun değerlerini benimsemiş, sorup sorgulayayım derken 'o'nu oralarda bırakmış biri olduğumdan bu kadar kaskatı kesildi bedenim. kimbilir. İnsan kendini çözümleyemiyor bir filmi çözümler gibi. Bir aile, paranın odağına kurulmuş bir hayat, duyguları sellerin alıp gittiği yaşantılar. Erk'in erkeklik üzerinden yine ve yeniden tanımlandığı, Para tanrısının bütün kurnazlıklarını, kafakol ilişkilerini içine almış, şişirmiş ve kımıltısız - derinden bir dayatmanın içinde farkında olmayanlar. Tutunamayanlar mı, bu sisteme ve sistemin öğretilerine tamamen tutunmuş insanlar mı Çoğunluk çoğunluğun filmi.. Eğer çoğunluktaysanız bir ayna, değilseniz bir yüzleşme.
 • Film Notu 1/10
  Nartanesi 27.10.2010 09:50:00
  Ben 'su demir'in yorumunu okuduğum halde bile bile lades diyerek ve zevkler farklıdır yorumunu yaparak filme dün akşam gittim, ve izlediğim filmin ne bir konusu ne de bir sonu vardı.Film bittiğinde yerimden 5 dakika kalkamadım çünkü,o anda verdiğim paraya mı harcadığım zamana mı beklentilerimin boşuna mı çıkmasına üzüleyim bilemedim.Ben bu film neden ve nasıl ödül almış anlamadım.Ne olur siz okuyan olursa siz benim gibi yapmayın ve gitmeyin filme.
 • Film Notu 2/10
  su demir 17.10.2010 20:38:00
  Bugün ödül aldığını bildiğim ve güzel olduğunu düşünderekgittiğim filmde tamamen yanılmışım.Film sıradan bir film .Özellikle sonu ise hiçbir şey ifade etmiyor. Boşuna paranıza kıymayın derim.

Çoğunluk Filminin Oyuncuları