Yönetmen: Dean Parisot, Dean Parisot
Oyuncular
Tür: Komedi, Aksiyon
Yapım Yılı: (90 dk)
Vizyon Tarihi: 3 Mart 2006 Cuma
Senaryo: Judd Apatow, Nicholas Stoller
Yapımcı Firma: Columbia Pictures
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Fun with Dick and Jane
Resmi Site: www.sonypictures.com/movies/funwithdickandjane
Dağıtıcı Firma: Warner Bros

Dick ve Jane İşbaşında Filminin Özeti

Columbia Pictures ve Imagine Entertainment’ın başrollerini Jim Carrey ve Téa Leoni’nin üstlendiği tatil komedisi “Fun With Dick and Jane/Dick ve Jane İşbaşında ”da, Dick Harper’ın (Carrey) yıllar süren yoğun çalışması sonunda semeresini verir ve dünyanın önde gelen medya varlıkları konsolidasyonu şirketlerinden Globodyne’in medya ilişkilerinden sorumlu başkan yardımcılığına terfi eder.

Ama yeni işindeki ilk günün ardından, Globodyne, Enron benzeri bir felaketle çökünce, Dick elinde çantasıyla kala kalır.

Dick’in talihindeki bu ani dönüş, kara günler için kenara para koyması için ona fazla zaman bırakmaz. Artık rüzgar ters yönden esmeye başlamıştır. Dick ve sevgili karısı Jane (Leoni), dehşet içinde banliyödeki evlerinin, lüks arabalarının ve statü meraklısı dostlarının birer birer avuçlarının arasından kayıp gidişine tanık olurlar.

Kurallara uyup, ailesine rahat bir yaşam sunabilmek için dişini tırnağına takarak çalışan Dick, Amerikan rüyasından vazgeçmeye hiç hazır değildir. Ahlaksız işvereninden ders alan genç adamın aklına parlak bir fikir gelir: Eğer çalmak patronu için uygunsa, onun için de uygundur.

Dick’in bu yeni yeteneğini kullanan karı koca çok komik bir intikam planlayarak büyük patrona bir ders vermeye girişirler.

Yorum Yaz"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
İlk yorumu siz yapın...

Dick ve Jane İşbaşında Filminin Oyuncuları


>> >> Dick ve Jane İşbaşında

Vizyondaki Filmler

Hangi Film Nerede Oynuyor