Andrzej Bartkowiak
Doom

Doom

Puan : 4/10 29 oy
Yönetmen: Andrzej Bartkowiak
Oyuncular
Tür: Aksiyon, Gerilim
Yapım Yılı: (98 dk)
Vizyon Tarihi: 21 Ekim 2005 Cuma
Senaryo: Dave Callaham, Dave Callaham
Yapımcı Firma: Di Bonaventura Pictures
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Resmi Site: www.doommovie.com/
Dağıtıcı Firma: UIP

Doom Filminin Özeti

Filmin konusu, Mars gezegeninde bilimsel çalışmalar yapılan Olduvai Araştırma İstasyonunda başlar. Bu tesiste bir şeylerin ters gittiği ortaya çıkmıştır. Tüm deneyler aniden durmuş, iletişim kesilmiştir. Alınabilen az sayıdaki mesaj da rahatlatıcı olmaktan uzaktır. Olduvai’deki durumun kötüye gitmesi üzerine duruma müdahale etmeleri için kısaca RRTS (Hızlı Müdahale Taktik Birliği) olarak bilinen özel bir askeri birlik bölgeye gönderilir.

Kızıl Gezegen’deki araştırmacılar istemeden bir kapıyı açmışlar ve cehennemin tüm yaratıklarının içeriye dolmasına yol açmışlardır. Artık tesislerin her köşesinde en korkunç ve karanlık kabuslarınızdan fırlamış yaratıklar hakimiyet kurmuştur.Bu yaratıkların temizlenmesi çok zorlu bir askeri operasyonu gerektirmektedir. Odalara ve tünellere doluşarak sinsice hareket eden bu yaratıklar sağ kalan birkaç araştırmacıyı teker teker avlayarak öldürmektedir. Olduvai’yi cehennem zebanileri, cinler, cehennem şövalyeleri, zombiler ele geçirmiştir. Bunlarla mücadele epey kanlı olacaktır.

Sarge ve Reaper’ın başını çektiği RRTS özel birliğinin üyelerine verilen emir kesindir: “Canlı Hiçbir Yaratık Kalmayacak!. Bu emri yerine getirmek için her türlü silahı kullanmak zorundadırlar. Ancak ne yazık ki olaylar planlandığı şekilde gitmeyecektir.

Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 29 Yorum
 • Film Notu 9/10
  MESUT PALABIYIK 15.2.2008 01:53:00
  Arkadaşlar harika olmaya bilir..Ama pc oyunundan vizyona yansıtılan bir film için gayet başarılı..Belki 3.kez izlenmez ama izlemek zaman kaybı olmaz..Tavsiye ederim.
 • Film Notu 1/10
  Gülislam inan 24.6.2007 13:24:00
  gilm tek kelimeyle berbattı. o kadar harcanan milyonlara yazık walla. tabi bnm dvdye verdiim paraya da. Andrzej Bartkowiak'tan daha ii bi film beklerdim. umarım gelecek filmleriyle bu hatasını düzeltir..
 • Film Notu 7/10
  murat yıldırım 29.9.2006 21:44:00
  arkadaşlar,film doom oyununun peyaz perdeye yansıtılmış,çok iyi olmasada ehh işte detirtebilecek bir vizyona sahip,oyuncular gerçekten çok iyi,görsellik harika ama filmin sonu inanılmaz derecede kötü,milyondolarlar harcayıp film çekiyorlar evet filmin sonunu izlemeyenler için söyleyeyim bildiğiniz PS One oyun konsolunun oyunlarından biri gibi,yani kahramanın elinde bir silah sanki oyun oynuyorsunuz gibi bir hava vermeye çalışmışlar,izleyen olursa benimle aynı görüşte olacağına eminim benden sonraki yorumlarda...!
 • Film Notu -/10
  ahmet arif 24.8.2006 15:52:00
  doom filmine puan veremiyorum.rastgele bir cd almıştım adı doom du afişinden güzel gözüküyordu ama aksiyon yönünden 000000000... gerilim yönünden 0000000... korku var ama diğer sahneler olmadığı sürece olmaz.yani sonuç olarak berbat bir film...
 • Film Notu 8/10
  korsan1907 12.8.2006 19:04:00
  film ne geilim ne de korku filmi bilimkurgu yanlış noktadan bakmış arkadaşlar seyredilebilir bir film bilimkurgu severler eminim pişman olmayacaklar tavsiye ederim
 • Film Notu 10/10
  aytülün özçelik 27.5.2006 20:21:00
  süper bir film şahsen bayıldım dvdsini bulursam alacam.dün akşam tvde gösterdi yarısından sonra izledim.ilk gazetede gördüğümde çok korkunç gelmişti ama izleyince fazla korkunç olmadığını anladım.
 • Film Notu -/10
  mpk 30.4.2006 01:37:00
  şimdi arkadaşlar bu film bildiğiniz üzere zamanında yapılmış bir oyunun şimdilerde beyaz perded can bulmuş, hayata gelmiş versiyonu...dolayısıyla eğer yönetmede bunun farkında olmuş olsaydı bu filmi daha çok gerilim ağırlıklı çekmesi gerektiğini bilirdi diye düşünüyorum.. açıkçası bu yönüyle filim beni pek tatmin etmedi..ama görsellik güzel...aslında bu eleştiriyi yazmakta geç kaldım ama olsun..:)
 • Film Notu -/10
  bahadır can 27.3.2006 02:22:00
  film oyunun tıpkısının aynısı .iyi efek falan herşey iyide sonu birazyok yok epey anlamsız bitti.daha mars hakkında bakalım kaç film yapılcak.ya ama en sevdiğim konuyu işlemişler insanların üstünde gizli saklı deneyler yapıp bide bunların görüntüsünü bulup izlettirmesi lanetli tepe resident evil daha bir sürü film gibi bayılıyorum bu tür filmlere
 • Film Notu -/10
  esraa 20.3.2006 17:42:00
  ben film vizyona girdii gün gittim..oyundan uyarlanan bir film için gayet iidi..ama tabi ben korku filmi olarak hiiçç bakmadım...o kadar da kötü diidi ya hakkını yemeyelim..
 • Film Notu -/10
  sunullah bılır 18.1.2006 13:18:00
  fılmı seyretmedım ama seyretmedıgım kadarı ıle yorum yapmak gerekırse (belkıde gerekmıyo) fılm bıraz neüzibillah gıbıme gelıyo cunku ılk 15 dakkada karsısında sızdım : )

Doom Filminin Oyuncuları


>> >> Doom

Vizyondaki Filmler

Hangi Film Nerede Oynuyor