Dr. Parnassus

Dr. Parnassus

Puan : 5/10 4 oy
Yönetmen: Terry Gilliam
Oyuncular
Tür: Macera, Fantastik
Yapım Yılı: 2009 (123 dk)
Vizyon Tarihi: 2 Nisan 2010 Cuma
Senaryo: Terry Gilliam, Charles McKeown
Yapım Ülkesi: İngiltere, Kanada, Fransa
Orijinal Adı: The Imaginarium Of Doctor Parnassus
Resmi Site: www.doctorparnassus.co.uk/
Dağıtıcı Firma: UIP Filimcilik

Dr. Parnassus Filminin Konusu

İnsanların düş gücünü etkileme yeteneğine sahip olan Dr. Parnassus karanlık bir sır ile lânetlenmiştir. Müzmin bir kumarbaz olan Parnassus, şeytan Bay Nick ile binlerce yıl önce bir iddiaya girer ve ölümsüzlüğü kazanır. Yüzyıllar sonra, tek gerçek aşkıyla karşılaşınca Dr. Parnassus şeytanla bir başka anlaşma yapar, kızının 16 yaşına ulaştığı gün Bay Nick’in mülkiyetine geçmesi şartıyla, ölümsüzlük karşılığında gençliğe ulaşır. Dr. Parnassus kızını yaklaşmakta olan kaderinden kurtarmak ister.

Dr. Parnassus Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 4 Yorum
 • Film Notu 8/10
  nejla öztürk 28.4.2010 20:57:00
  heath ledger in son filmi olması nedeniyle izledim..ben beğendim sonuçta fantastik bir film..Film kendi sınıfında bence gayet güzel..ve abartıldığı kadar
 • Film Notu 1/10
  korayesin 16.4.2010 14:14:00
  Sakın ama sakın oynayan aktörlerin ismine kanıp izlemeyin çok kötü bir film bitmesini beklemeden kendimi dışarı zor attım neden ve hangi akıla hizmet yapılmış filmlerden biri.
 • Film Notu 9/10
  ali karadağ 9.4.2010 22:32:00
  film biraz karmaık ve bu karmaşıklık yarım kalmış hissi versede filme ben beğendim. görüntüler bi harika. hayal dünyasının sınırlarını zorlayan görüntüler var. ayrıca dizinin karmaşıklığı başrol oyuncusunun film yapım aşamasında öldüğü için kaynaklandığınıda biliyoruz. kendisine Alllah rahmet eylesin diyorum ve filminde izlenmeye değer oldugunu düşünüyorum .
 • Film Notu 1/10
  Serdar bLade 2.3.2010 15:18:00
  Ben bu fıLmı ızledım ınternetten...Gıdılecek bır fılm degıl berbat Ötesi karman çorman bir film.Yınede Param ve Vaktim bol dıyenLer bir baksınlar hak verecekLerdir bana...Ayrıca Sacma Sapan

Dr. Parnassus Filminin Oyuncuları

Film Kritiği

 • Terry Gilliam'ın Hayalhanesi

  Terry Gilliam'ın Hayalhanesi

  Terry Gilliam, bana göre sinema dünyasının en cesur, en sıradışı isimlerinden biridir ve The Imaginarium of Doctor Parnassus buram buram Terry Gilliam..
  3.4.2010