Oyuncular
Tür: Korku, Aksiyon
Yapım Yılı: 2003 (136 dk)
Vizyon Tarihi: 18 Nisan 2003 Cuma
Senaryo: Lawrence Kasdan, Stephen King
Yapımcı Firma:
Yapım Ülkesi: ABD/Kanada
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Dreamcatcher
Resmi Site: dreamcatchermovie.com/

Düş Kapanı Filminin Özeti

Jonesy, Henry, Pete ve Beaver. 20 yıl önce Maine’in küçük bir kasabasında yaşayan birer çocuktular. Çocuklara özgü acımasızlığa kahramanca yanıt verecek cesarete sahiptiler. Duddits gibi garip isimli bir çocuğu kurtardıklarında, hiç beklemedikleri beşinci bir arkadaş daha kazandılar. Daha da beklenmedik olan, bu çocuğun onlara kazandırdığı esrarengiz güçtü. Bu güç çocukların arasında olağandışı bir bağ oluşturmuştu.

Şimdi ise 4 adam ayrı birer hayat sürmektedirler; hepsinin ayrı sorunları vardır; geçmişteki kahramanlık anıları peşlerini bırakmamaktadır ve ellerindeki güç, bir armağan olmaktan çok bir yüktür. Umulmadık bir kaza içlerinden birini neredeyse aralarından alacaktır. Bir şekilde Duddits’le bağlantılı olan uğursuzluğun geri döndüğünü başta fark etmezler.

Ama kuzey ormanlarındaki dağ evinde yaptıkları yıllık toplantıda bir araya geldiklerinde, birbirlerine sıcaklık ve neşe sunmayı umarken, üzerlerine kara bulutlar çöker. Önce taşıdığı hastalığın farkında olmayan kaybolmuş bir avcı gelir kulübeye. Onu berbat bir tipi ve fırtına takip eder. Bu fırtına, içinde çok daha kötü güçler barındırmaktadır: Ölümcül bir dünya dışı güç kulübedekilerin bir kısmını etkisi altına alacak, sonuna kadar dayanabilenlerin de dehşetle yüzleşmelerine ve unuttukları güçlerini birleştirmelerine neden olacaktır.

Castle Rock Entertainment, Village Roadshow Pictures ve NPV Entertainment işbirliğiyle bir Kasdan Pictures yapımı olan “Dreamcatcher / Düş Kapanı”nını sunar. MORGAN FREEMAN, THOMAS JANE, JASON LEE, DAMIAN LEWIS, TIMOTHY OLYPHANT, TOM SIZEMORE ve DONNIE WAHLBERG’in başrollerini üstlendiği filmi LAWRENCE KASDAN yönetiyor. STEPHEN KING’in bir romanından esinlenilen filmin senaryosu WILLIAM GOLDMAN ve LAWRENCE KASDAN’a ait. LAWRENCE KASDAN ve CHARLES OKUN’ın yapımcılığını üstlendiği filmin yardımcı yapımcısı ise BRUCE BERMAN. Görüntü yönetmeni olarak JOHN SEALE A.C.S.’in imza attığı “Dreamcatcher / Düş Kapanı”nın yapım tasarımı JON HUTMAN, kurgusu CAROL LITTLETON A.C.E ve RAUL DAVALOS tarafından gerçekleştirildi. Özel görsel efektler ve animasyonlarını INDUSTRIAL LIGHT & MAGIC’in üstlendiği filmin ortak yapımcılığı STEPHEN DUNN, CASEY GRANT ve JON HUTMAN, müziği ise JAMES NEWTON HOWARD imzalı.

Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 21 Yorum
 • Film Notu 10/10
  aslı duman 20.8.2007 18:33:00
  öyle güzel bir filmki shephen king hayranıyım.Çok korkunç değil ama çok güzel.Hikaye muhteşem.
 • Film Notu 1/10
  cutee 14.8.2007 22:35:00
  bu filmi sonuna kadar izlemedm ama hç beenmedim çünkü acaba ne bu korkunç olaylara sebep olan şey diye düşünürken yılan türü bi yaratık çıktı yuh yani ne alaka zaten ordan sonrasınıda izlemedm
 • Film Notu 10/10
  dolunay 14.7.2007 12:25:00
  stephan king bu işi biliyor ve filim yapımcılarıda bu işi biliyor bence muhteşem bir film tabiki bazı arkadaşlar bunun farkında bile değil hayttan zevk almaya çalışmıyorlarda yorum yapıyorlar pehhh
 • Film Notu 1/10
  peggy sue 26.6.2007 13:32:00
  yaa fransanın stephan kingi diye adlandırılan serge brussolodan hiçbirinizin haberi yok galiba,serinin 3. kitabı bu filme kapak basar!!!!!!
 • Film Notu 10/10
  GlacierMaster 26.6.2007 12:12:00
  Ya ben filmdeki zavallı uzaylılara acıdım :( Biz dostuz bize zarar vermeyin diye bas bas bagırıyolar ama sonunda Apaciler tarafından tarandılar :D Orası en acıklı sahneydi
 • Film Notu 10/10
  nur keser sinem işler dilek bektaş 2.6.2007 11:39:00
  bu film tam bizlik çünkü tehlike ve korku dolu bizde korkulardan hoşlanırız
 • Film Notu -/10
  ozan topraktepe 19.10.2006 19:26:00
  benim adamım BEAVER çok komik bir adam. bi tane lafı var: %%2%KOVA BURDA YANİ DİYORUM Kİ KUSARSAN BANYOYA GİTMENE GEREK KALMAZ BU ARADA TUVALET SOLDAN 3.CÜ KAPI İLK KAPIDAN GİRERSEN ÇARŞAF DOLABINA SIÇMIŞ OLURSUN%%2% :)
 • Film Notu 10/10
  Ali İNCE 6.4.2006 12:54:00
  Ben Rahatsızlığımdan Dolayı Günde En Fazla iki Saat Falan Uyuyorum, Yani Flim İzlemek İçin Çok Vaktim Oluyor Çok Gerilim Ve Korku Flimi İzledim Ama Bu Flim ister İnanın İster İnanmayın Hayatıma Çok Büyükbir Yönverdi... Beni Tekrar Hayata Bağladı Desem Olur Herkeze Saygılar....
 • Film Notu 1/10
  aysun derli 23.11.2005 12:54:00
  tek kelime ile mide bulandırıcı.
 • Film Notu 10/10
  berfin demir 7.10.2005 15:19:00
  çok güzel maceralı eğlenceli

Düş Kapanı Filminin Oyuncuları


Vizyondaki Filmler

Hangi Film Nerede Oynuyor