Edip Tepeli

Edip Tepeli

Edip Tepeli
Oyuncu

Doğum Tarihi: 1.04.1989

Doğum Yeri: İstanbul, Türkiye

Türk tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu. 

İstanbul Şehir Tiyatroları oyuncusu olan Edip Tepeli, Küskün Müzikal'deki rolüyle Afife Jale Ödülleri’nde Yılın En Başarılı Genç Yetenek Adayı ve Huysuz adlı müzikaldeki rolü ile de Sadri Alışık Ödülleri Müzikal Dalı Yardımcı Erkek Oyuncu adayı olarak gösterilmiştir.

Genç yaşına rağmen başarılı bir tiyatro oyuncusu olabilmeyi başaran Edip Tepeli, usta oyuncu Aliye Uzunatağan'ın kızı olan ve Çocuklar Duymasın dizisindeki Duygu rolü ile tanınan Ayşecan Tatari'nin de sevgilisidir.

Kariyer

Edip Tepeli ekran önünde ilk olarak Kurt Seyit ve Şura dizisinde canlandırdığı Galip rolü ile tanınmıştır. 2014 yılında Star TV'de yayınlanan, başrolde Farah Zeynep Abdullah ve Kıvanç Tatlıtuğ'un yer aldığı Kurt Seyit ve Şura dizisinde rol alan Edip Tepeli, bu diziden sonra ekranlardan bir süre uzak kalmış ve tiyatro oyunlarına ağırlık vermiştir.

2017 sezonunda yine Star TV'de yayınlanan, başrollerde Berk Cankat, Özge Gürel, Mesut Akusta, Canan Ergüder gibi oyuncuların yer aldığı Yıldızlar Şahidim dizisinde rol alan Edip Tepeli, bu dizide Harun karakterine hayat vermiştir. Ancak Yıldızlar Şahidim dizisi ekranların kısa soluklu dizilerinden biri olmuş ve beklenenden erken final yapmıştır.

Yine 2017 sezonunda ATV ekranında yayınlanmaya başlayan Seni Kimler Aldı isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olan Edip Tepeli, bu dizide Yiğit Kirazcı, Duygu Yetiş, Fulya Zenginer gibi oyuncularla birlikte rol almış ve Seni Kimler Aldı dizisinde Sinan karakterine hayat vermiştir.

Filmografi

2017 Yeni Başlayanlar İçin Hayatta Kalma Sanatı

Televizyon

2017 Yıldızlar Şahidim
2017 Seni Kimler Aldı
2014 Kurt Seyit ve Şura

Görev Aldığı Yapımlar

Edip Tepeli Fotoğrafları

Edip Tepeli Haberleri