Çocuğunuzun öğretmeni kim?

7.10.2011
Çocuğunuzun öğretmeni kim?

Siz ne kadar kötü olursanız olun ya da öyle görünün; içinizde bir yerlerde sizi daha iyi bir insan olmaya iten saklı duygulara sahipsiniz olabilirsiniz. İşte 'Kötü Öğretmen' adlı film sizin iyi yanlarınızı bulup, ortaya çıkarma tüyoları veriyor.

Elizabeth Halsey,(Cameron Diaz) bir devlet okulunda sınıf öğretmenidir. Ama onun hayattan beklentileri aldığı ücretle ters orantıdadır. Zengin bir nişanlıdan isteği dışında ayrılan ve yerine yenisini koymakta acele eden genç ve güzel öğretmenimiz, bu bol ego kokan hedefleri doğrultusunda kancayı aralarına yeni katılan yakışıklı öğretmen Scott Delacorte'a (Justin Timberlake) takmakta gecikmez.

Fakat evdeki hesap çarşıya hiçbir zaman uymaz. Ve oda; kendisini bir değil birçok konuda engellemek isteyen 'ideal' öğretmen Amy (Lucy Punch) kayasına kafasını birkaç kez çarpmak zorunda kalır. Ama değil Amy, Amy'lerden oluşan bir ordu çıksa gelse Elizabeth'in 'ulvi' amaçlarına taş koyamaz.

Kendinden başkasını düşünmeyen Elizabeth rolünde otuzlu yaşların sefasını süren Cameron Diaz, akıllı sarışın rolünde gayet başarılı. Ve gülünce güller açan büyük gülümsemesini bu kez kötü emelleri için kullanarak bir yıldızlı aferini haketmiş. Filmin diğer başarılı oyunculukları: Pop müzikten sinemaya iddialı bir geçişle göz dolduran Justin Timberlake muhafazakar, yakışıklı, hafifte epsem rolünün hakkını veriyor. How I Met Your Mother'ın tanınmış oyuncusu Jason Segel ise; ne istediğini bilen ve almadan gitmeyen beden öğretmeni rolünde gayet kişilikli ve sempatik bir duruş sergilemekte.

Beni asıl etkileyen ise dışarıdan bakıldığında saf sanacağınız ama söz konusu sizin mıntıkanız ise işler nasıl da değişirin örneğini eğlendiren, şaşırtan performansı ile dikkat çekici Amy rolündeki Lucy Punch.

Yönetmen koltuğunda oturan Jake Kasdan; 2008 yapımı Walk Hard: The Dewey Cox Story, 2002 yapımı Gençlik Hayelleri ve ilk göz ağısı 1998 yapımı i Zero Effect gibi az sayıda olan filmlerinden daha çok Californication gibi tanınmış dizilerin yönetmen ve yapımcılığını üstleniyor.

Yönetmenin bir dizi yapımcısı olması; bu filmi de uzun metrajlı hafif komediye benzetmesinden belli oluyor. Kötü Öğretmen (Bad Teacher) adlı film; türü komedi olmasına rağmen öyle bildiğiniz komik sahnelerle bezeli değil. Aslında ABD komedi kilometre taşlarının bir çok ögesi filmde kullanılmış olsa da artık bu tarz sahneler güldürmekten çok öte düşündürüyor, hatta hafiften sinirleri geriyor.

Şimdi ne olacak kaygısı gütmeden, dahası 'kaç dakika var filmin bitmesine? ' Sorusuyla izleyebileceğiniz filmin ünlü oyuncu kadrosuna aldırmayın. İlla izleyeceğim derseniz de bekleyin televizyonda yayınlasın. Aksi takdirde biletinize yazık olur.

Yazıda adı geçen kişilerle ilgili bilgi için tıklayın:

Vizyondakiler