Kemal Yılmaz Tarafından Yazılan Film Kritikleri

 • Azınlık Raporu

  Azınlık Raporu : PARANOYA BAŞLADI

  Minority Report, bir paranoya öyküsü! Paranoyanın başrolünde ise artık komploya uğrayan kahraman rolleriyle özdeşleşmek üzere olan Tom Cruise yer alıyor. John Anderton şefi olduğu güvenlik birimine sonuna kadar güvenirken birdenbire aynı birim tarafı..
  Kemal Yılmaz, 12.10.2002

 • Mumya Firarda

  Mumya Firarda : BİR BAŞARISIZLIK ÖYKÜSÜ

  Türk Filmlerini, bırakın önyargıyı tamamiyle iyimser bir biçimde izlemeye çalışırım. Zaman zaman kimi güçlü örneklerde buna hiç gerek kalmaz ama itiraf edeyim gayet vasat filmlere de cok anlayışlı davrandığımı söyleyebilirim. Ama aylardan beri reklam..
  Kemal Yılmaz, 28.9.2002

 • Rüzgarla Konuşanlar

  Rüzgarla Konuşanlar : savaşa 'Woo' bakışı

  John Woo bu kez onun için farklı, bizim için ise sıradan bir filmle karşımızda; Windtalkers! Geçtiğimiz sezon bol bol karşılaştığımız savaş filmlerinden birisi, hem de II. Dünya Savaşı’nda geçiyor üstüne üstlük şanlı Amerikan askerlerinin ne kadar va..
  Kemal Yılmaz, 13.8.2002

 • Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği

  Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği : FENOMENİN İLK HALKASI

  İnsanlar ikiye ayrılır derler; Lord Of The Rings’i okuyanlar ve okuyacak olanlar... Sanırım ben iki kategoriye de girmiyorum. Tolkien’in Hobbit’ini sıkıla sıkıla okuduktan sonra, bir de Lord Of The Rings çekemeyeceğim diyerek birinci cildini yarıda b..
  Kemal Yılmaz, 23.12.2001

 • Kırmızı Değirmen

  Kırmızı Değirmen : BOHEM RÜZGARLARI DEĞİRMENİ SARSARKEN

  Nedir bu Baz Luhrman’ın derdi? Sanırım bu Avusturalya’lı çılgının her filminden çıkışımda bunu düşüneceğim (ancak bir cevap bulabilmeyi de beklemiyorum) . Öyle ki hem klişe hem de olabildiğine radikal; özünde sadeliği barındırırken biçimde son derece..
  Kemal Yılmaz, 23.12.2001

 • Bridget Jones'un Günlüğü

  Bridget Jones'un Günlüğü : Bir antiKahramanın Güncesi

  Bridget Jones! O herkesten bir şeyleri içinde barındıran, şaşkın bir loser... ama besbelli ki yeni dünyanın kahramanı olmaya da aday. Helen Fielding’in çok satan romanının filme uyarlanması aslında oldukça çabuk oldu ama hoş oldu. Geçtiğimiz sene içe..
  Kemal Yılmaz, 28.10.2001

 • Meksikalı

  Meksikalı : BİR ÇİFTİN BİRLEŞMESİ ÜZERİNE DENEMELER

  Ve sonunda ikisi bir arada... Birisi en popüler dönemini yaşayan, Amerika’nın ve Hollywood etkisindeki tüm üçüncü dünya ülkelerinin biricik sevgilisi, taze Oscar galibi Julia Roberts; bir diğeri ise çıtırlık mertebesinden –şu son 3-4 yılda oynadığı f..
  Kemal Yılmaz, 5.9.2001