Kemal Yılmaz Tarafından Yazılan Film Kritikleri

 • Hannibal

  Hannibal : WOULD YOU LIKE SOMETHIN' TASTY?

  Ve Anthony Hopkins akıllara durgunluk veren efsanevi karakteriyle tekrar gündemde; akıllara ziyan damak tadıyla Dr. Hannibal Lecter! Gerçekten de bu projeyi duyunca heyecanlanmamak mümkün değildi. Psikolojik-gerilim türünün en iyilerinden olan “..
  Kemal Yılmaz, 7.4.2001

 • Hücre

  Hücre : losing my CELL

  Bir video-klip yönetmeni ve ilk sinema deneyimi… Tanıdık bir senaryo! “Express Yourself”in yönetmeni David Fincher ona verilen ilk filmi Alien3'te, kliplerindeki çizgisine ne kadar da sadık kalmıştı. Bambaşka bir Alien’la karşı karşıyaydık. Ya da yin..
  Kemal Yılmaz, 25.11.2000

 • Görev Mars

  Görev Mars : FANTASIA 2020

  Önümüzdeki haftalarda gösterime girmesini sabırsızlıkla beklediğim Fantasia 2000’den önce Brian De Palma’nin 2020 ütopyasına, Mars’a seyahat ediyor ve evrenin tüm gizemini çözüyoruz. Evet! The Untouchables, Casualties of War ve Scarface gibi ciddi ve..
  Kemal Yılmaz, 7.10.2000

 • Komşum Bir Katil

  Komşum Bir Katil : SİLAH, CAZ VE LALE

  Cadaloz eşıniz ve ondan aşağı kalmayan annesiyle sakin bir banliyöde yaşarken bitışiğinize mafya tarafından kellesine ödül konmuş bir kiralık katil taşınıyor. Ne Yaparsınız? Tabii ki pek çok seçenek var ama ışin içine Chicago mafyasının önde gelenler..
  Kemal Yılmaz, 27.8.2000

 • Görevimiz Tehlike 2

  Görevimiz Tehlike 2 : Ethan Hunt'ın 'Sıcak' Macerası

  Ve nihayet; kılıktan kılığa girmelerini sağlayan maskeleri, yoğun bilgisayar donanımlı savunmaları,5 sn içinde kendini imha eden mesajlarıyla IMF ajanları tekrar gündemde! Televizyonun televizyon olduğu zamanlarda herkesi ekrana bağlayan dizilerden o..
  Kemal Yılmaz, 1.7.2000

 • Zor Tercih

  Zor Tercih : KÖTÜ TANRININ GÜNAHKAR KULLARI

  Interview With The Vampire Ve Michael Collins gibi dönem filmlerini başarıyla kotaran Neil Jordan şimdi de 2. Dünya Savaşı sırasında yaşanan bir aşk hikayesini beyaz perdeye yansıtıyor. Aslında The End Of The Affair'in özünde yasak bir aşk hikayesind..
  Kemal Yılmaz, 26.6.2000