Cenk Telimen Tarafından Yazılan Film Kritikleri

 • Avatar

  Avatar : James Cameron Pandora'yı Sunar

  James Cameron bundan 15 sene önce çekmeyi planladığı ama o dönem teknolojisinin buna yeterli olamadığına karar vermesi ile ertelediği projesi sonunda sinemalarda seyircilerle buluştu. 4 yıl süren yapım aşamasında yeni nesil özel efektler kullanıldı. ..
  Cenk Telimen, 27.12.2009

 • Dünyanın Durduğu Gün

  Dünyanın Durduğu Gün : Dünya Bizim Değil, Biz Sadece Misafiriz

  Maya Takviminin 21 Aralık 2012′ de sona erecek olması, birçok farklı görüşü beraberinde getiriyor. Kıyametin kopacağı, dünyanın sonunun geleceği, marduk’un gelip dünyaya çarpacağı gibi yorumlar yapılıyor. Görüşlerin bir kısmı ise bu tarihin dün..
  Cenk Telimen, 14.12.2008

 • Iron Man

  Iron Man : Hoşgeldin Demir Adam

  Marvel’ın karakterlerinden biri daha beyazperdeye aktarıldı. Demir Adam fanatiklerinin uzun süredir beklediği filmi Jon Favreau yönetti ve Demir Adam Tony Stark rolünü Robert Downey Jr. üstlendi. Filmin kısaca hikayesi şöyle: Multimilyoner silah ..
  Cenk Telimen, 30.5.2008

 • Spiderwick Günceleri

  Spiderwick Günceleri : Mühürlü Kapak Açıldığında

  Grace ailesi New York’tan ayrılarak büyük büyük amcaları Arthur Spiderwick’in evine taşınmak zorunda kalırlar. Mistik bir ormanın ortasındaki şatoyu andıran bu kocaman ev içinde hiç açıklanmaması gereken sırlar barındırmaktadır. Evde kaybolan eşyalar..
  Cenk Telimen, 26.3.2008

 • Charli'nin Melekleri: Tam Gaz

  Charli'nin Melekleri: Tam Gaz : Ayaklarınız Yerden Kesilecek

  1976 yılında yaratılan Charlie’nin Melekleri çekimlerinin sürdüğü 1981’e kadar türünün en sevilen dizilerinden biri oldu. Farrah Fawcett, Jaclyn Smith neredeyse 2000’lere kadar güzel kadın sembolleri olarak kalmayı başardılar. Diğer melek Kate Jackso..
  Cenk Telimen, 14.7.2003

 • Darkness

  Darkness : Girmeye Cesaret Edebilecek Misin?

  Bir Ev... Bir Geçmiş... Bir Sır... Girmeye Cesaret Edebilecek Misin? İspanyol yazar - yönetmen Jaume Balagueró Amerika ve Dünya pazarına açılmak için, Amerikan ortaklığı ile bu projeyi gerçekleştirmiş. Son dönemin ses getiren oyuncularından Anna ..
  Cenk Telimen, 14.4.2003

 • Tersyüz

  Tersyüz : Çiçeklerden Aksiyon Olur Mu?

  1994-95 yıllarında Beastie Boys’un “Sabotage” adlı klibi MTV’nin en çok yayınladığı kliplerinden biri olmuştu. Abartılı peruk, takma sakal ve bıyıkları ile ajanların birbirini kovaladıkları, dönem kliplerine alternatif bir yaklaşım getiren tuhaf bir ..
  Cenk Telimen, 9.3.2003