Tuna Yılmaz Tarafından Yazılan Film Kritikleri

 • Başka Gün Öl

  Başka Gün Öl : Bond ya da yeni yayılmacı Amerikan dış politikası!

  Dile kolay kırk yıl...! Bu uzun zaman süreci boyunca birbirini izleyen ama her biri birbirinden bağımsız tam yirmi film. Ve sonuçta seveni ve sevmeyeniyle kült bir popüler ikon. James Bond'dan bahsediyoruz hiç şüphesiz. Hakkında söylenenler muhtelif ..
  Tuna Yılmaz, 10.2.2003

 • Kolay Para

  Kolay Para : Kolay para gerçekten kolay para için...

  Türk sineması gerçekten de bir gelişme içinde mi? Bu soru uzun zamandır yerli filmlerin gişede olumlu sinyaller vermesiyle birlikte yeniden sinema gündeminde. Peki seyirci nezrinde ilgi gören bu yerli yapımları bu denli cazip kılan ne diye bir soru s..
  Tuna Yılmaz, 24.1.2003

 • Hayatımın Çalımı Beckham

  Hayatımın Çalımı Beckham : Dünya üzerindeki cehennemi gördüm ben: Bir Hint Düğünü...!

  Şaka bir yana, Hint asıllı Britanyalı yönetmen Gurinder Chandra'nın bildiğimiz kadarıyla üçüncü filmi Bend It Like Beckham biraz gecikmeyle de olsa ülkemiz sinemalarına konuk olunca tuttuk karanlık salonun yolunu. Filme gitme nedenimiz safi sinema aş..
  Tuna Yılmaz, 24.1.2003

 • Yeni Nesil Ajan

  Yeni Nesil Ajan : Bond Öldü mü?

  Gizli ajanlık ve casusluk 'mesleklerinin' -gerçek hayatta pek rastlama şansımız olmasa da- her insanda büyük bir merak ve bir ölçüde hayranlık uyandırdığını söylemek, sanırım doğru bir saptama olur. Bu açıdan, casus filmlerinin beyazperdeye sıklıkla ..
  Tuna Yılmaz, 26.12.2002

 • Geçmişi Olmayan Adam

  Geçmişi Olmayan Adam : Casus filmleri tek filmde..

  Sinema sanatı 'tür'lere ayrılarak kategorize edildiği günden bu yana en çok talep gören türlerden biri 'Casus' filmleri oldu hiç kuşku yok ki. Hele bir de aynı adlı edebiyat türünden de yardım alınca ortaya sayısız casus filmi çıktı. James Bond'la ik..
  Tuna Yılmaz, 1.10.2002

 • Milo%%1%nun Doğumu

  Milo'nun Doğumu : Bu kadar sancılı bir doğum da olmaz ki!!

  A caba diyorum ben mi çok müşkülpesent bir insanım? Yani, aslına bakarsanız hiç te öyle burnu havalarda gezen, aşırı mükemmeliyetçi falan da değilimdir hani.. Ama her nedense bazı filmler varki, izledikten ve özellikle de ardından yazı yazdıktan sonr..
  Tuna Yılmaz, 13.5.2002

 • Ölümün Maskesi

  Ölümün Maskesi : Maske bile kurtaramaz bu filmi!!

  George Romero, korku sineması denince ilk akla gelen isimlerden. Öyleki ünlü üçlemesi 'Yaşayan Ölüler' çoktan bir külte dönüşmüş durumda. Peki ya son filmi 'Bruiser'? Açıkçası tam bir hayal kırıklığı.. Film öncelikle daha ne anlatmak istediğine ka..
  Tuna Yılmaz, 2.5.2002

Vizyondaki Filmler