Film Kritikleri

 • Seks Dedikoduları

  Seks Dedikoduları : Bu Film 3. Sayfa ya da Hafta Sonu Eki Haberi Değildir.

  Dedikodunun kaynağı nedir, peki haberle dedikodunun farkı, ya iftira ile dedikodunun ayrımına nasıl varılabilir? Dedikodu intihara sürükler mi, peki bir cinayet sebebi olabilir mi? Medyamızda zaman zaman, aydınlar tarafından sıkça tartışılan, hal..
  Cenk Telimen, 22.10.2000

 • Korkunç Bir Film

  Korkunç Bir Film : Geçen Cadılar Bayramında Ne Yaptığımı Biliyorsan Çığlık At

  Bu başlık Amerika’da kullanılan başlıklardan biri. Filmi özetliyor gibi... Korkunç Bir Film, Çığlık (Scream) ve Ne Yaptığını Biliyorum (I Know What You Did Last Summer) filmlerinin senaryolarının birle? tirilmış hali. Blair Cadısı, Halloween, Mat..
  Cenk Telimen, 22.10.2000

 • Görünmeyen Tehlike

  Görünmeyen Tehlike : 'Görünmez' Bir Film

  Yüzüncü yaşını çoktan geride bırakan sinema sanatı belki de en büyük çekiciliğini diğer sanat türlerinden çok daha fazla türe sahip olmasında bulur. Hem görsel hem de ışitsel yaratıcılığın ve sınır tanımaz hayal gücünün gelışen teknoloji sayesinde pe..
  Tuna Yılmaz, 13.10.2000

 • Görev Mars

  Görev Mars : FANTASIA 2020

  Önümüzdeki haftalarda gösterime girmesini sabırsızlıkla beklediğim Fantasia 2000’den önce Brian De Palma’nin 2020 ütopyasına, Mars’a seyahat ediyor ve evrenin tüm gizemini çözüyoruz. Evet! The Untouchables, Casualties of War ve Scarface gibi ciddi ve..
  Kemal Yılmaz, 7.10.2000

 • Görev Mars

  Görev Mars : Mars'tan Dünya'ya Bakış

  Görev: Mars’ı izlerken birçok film aklınıza geliyor. Film, o filmlerin bir toplamı gibi bir uyarı gönderiyor beyninize. Ancak hemen teslim olmayın çünkü Görev: Mars ortaya büyük bir iddia atarak çıkıyor ve bu iddianın altında kalmıyor. Apollo 13,2..
  Cenk Telimen, 7.10.2000

 • En Büyük Günah

  En Büyük Günah : Kayıp Oğul ve Diğer Kayıp Çocuklar

  Yönetmen Chris Menges, Amerika’da ve Avrupa’da özellikle internet üzerinden büyüyen bir kara sektörün diğer bir değışle ışlenen en büyük günahın, daha dar bir alanda teknolojiyi karıştırmadan özetlendiği bir film yapmış. Fransız özel detektif Lomb..
  Cenk Telimen, 28.9.2000

 • Son Durak

  Son Durak : Son Yılların En Ba?arılı Gerilim Korku Filmi

  Korku filmleri son dönem film ele? tirilerinde popüler bir akım olarak değerlendirilmekte ve üzerinde gereken önem gösterilmeden durulmaktadır. Oysa korku filmleri sinemanın başlangıcından bu yana en önemli film gruplarından birini olu? turmaktadır. ..
  Cenk Telimen, 28.9.2000

Vizyondaki Filmler