Film Kritikleri

 • Görünmeyen Tehlike

  Görünmeyen Tehlike : Görsel bir ?ov

  Bedeninin görünürlüğü kayboldukça ahlaki değerleri de yok olan; güce aç, ihtiraslı, şımarık ve ukala bir adam... Görünmez olma? ansını yakalayınca içindeki bütün kötülükleri ortaya çıkartan bir bilim adamı...Ve inanılmaz efektleriyle Hollow Man... ..
  Dilara Pekel, 13.9.2000

 • Kom?um Bir Katil

  Kom?um Bir Katil : Dışçiler ve düşkırıklıkları...

  Bruce Willis 'The Sixth Sense' ile Amerikan halkını sanki bir yerlerinden dürtmüştü; hatırlayın. Adam hem People’s Choice Awards’da en iyi aktör ödülünü almış, hem de Box Office’de haftalarca filmini bir numarada tutmu? tu. Bize bayağı bir geç geldi ..
  Tuna Yılmaz, 8.9.2000

 • Son Durak

  Son Durak : Umarım 'Son' Duraktır...

  Eskiden korku filmi dendi mi (tabii 80leri kastediyorum) genç kızların çığlıkları, kanlı ve vahşı bir? ekilde tahtalı köyü boylayan aşıklar, lise partileri falan gelirdi aklımıza. O zamanlar teen-slasher diye bir kavram da yoktu henüz sinema çevrel..
  Tuna Yılmaz, 5.9.2000

 • 60 Saniye

  60 Saniye : Uçmak İçin Kanat Gerekmez!..

  “1953 Chevrolet Corvette”den “2000 Cadillac El Dorado STS”, “2000 Porsche Boxster”a kadar 50 ender arabanın yer aldığı ve özellikle filmin ağır topu olarak seçilen “1967 Shelby Mustang GT 500”ın göz kama? tırdığı “Gone In 60 Seconds” tam anlamıyla ar..
  Burcu Kurtiş, 4.9.2000

 • Kom?um Bir Katil

  Kom?um Bir Katil : Silah, aşk ve para

  “Moonlighting” da dedektif David Addison, “The Sixth Sense” de doktor Crowne, “The Story of Us” da yazar Ben Jordan ve “The Whole Nine Yards” da kiralık katil Jimmy Todeski... Her filminde değışik bir karakteri canlandıran Bruce Wills, bu kez de ..
  Dilara Pekel, 4.9.2000

 • Hayat Bir ?arkıdır

  Hayat Bir ?arkıdır : Sizin ?arkınız hangisi?

  Film değışik ve aslında filmle pek de alakalı olmayan bir açılış sekansı ile başlıyor: Bir odada bir grup Nazi askeri oturmaktadır. Rütbece onlardan üstte olduğu belli olan bir subay ise Alman Reich’ının Führeri Adolf Hitler ile telefonda konu? makta..
  Tuna Yılmaz, 3.9.2000

 • Vatansever

  Vatansever : Savaşçı...!

  Tüm modern görünüşüne rağmen geçmışte acımasız ve vahşı biri olarak ya? amıştı. Geçmışi bir türlü unutamıyor, geçmışteki kışiliğiyle şimdiki kışiliği arasında denge kurmakta zorlanıyordu. Fransız ve Kızılderili savaşları sırasında çok acımasız biriyd..
  Dilara Pekel, 28.8.2000

Vizyondaki Filmler