Film Kritikleri

 • Komşum Bir Katil

  Komşum Bir Katil : SİLAH, CAZ VE LALE

  Cadaloz eşıniz ve ondan aşağı kalmayan annesiyle sakin bir banliyöde yaşarken bitışiğinize mafya tarafından kellesine ödül konmuş bir kiralık katil taşınıyor. Ne Yaparsınız? Tabii ki pek çok seçenek var ama ışin içine Chicago mafyasının önde gelenler..
  Kemal Yılmaz, 27.8.2000

 • ?ahane Bekar

  ?ahane Bekar : Berbat Bekar!

  Bu filme gitmeden evvel zeten pek de ıştah açıcı olmadığı açıktı. Ba? roldeki Chris O'Donnell'ı severim desem yalan söylemış olurum. Ama yine de belki komedi filmi olduğuna göre belki güleriz umuduyla karanlık salonun yolunu tuttuk. Tuttuk tutmasına ..
  Tuna Yılmaz, 19.8.2000

 • Görevimiz Tehlike 2

  Görevimiz Tehlike 2 : Görevimiz Tehlike Değil; Yorum...

  Görevimiz Tehlike geleneğindeki büyük değışim; Televizyon dizisi olduğu süreç boyunca biz başka hiçbir? eyle ilgilenmeyerek, pür dikkat seyretmeye alışmıştık Görevimiz Tehlike’yi; sebebi ise son derece karmaşık görevler içermesiydi. Oysa ki Görevimiz..
  Burcu Kurtiş, 2.8.2000

 • Mission: Impossible II

  Mission: Impossible II : Pasta Dilimleri

  Bundan yıllar önce büyük üstat Alfred Hitchcock; verdiği bir röportajda 'Herkes insanlara hayat dilimleri verir. Bense filmlerimde insanlara pasta dilimleri veriyorum.' demış. Bu sözü duymu? mudur bilemem ama, Hong Kong patentli yönetmen John ..
  Tuna Yılmaz, 13.7.2000

 • Görevimiz Tehlike 2

  Görevimiz Tehlike 2 : Ethan Hunt'ın 'Sıcak' Macerası

  Ve nihayet; kılıktan kılığa girmelerini sağlayan maskeleri, yoğun bilgisayar donanımlı savunmaları,5 sn içinde kendini imha eden mesajlarıyla IMF ajanları tekrar gündemde! Televizyonun televizyon olduğu zamanlarda herkesi ekrana bağlayan dizilerden o..
  Kemal Yılmaz, 1.7.2000

 • Zor Tercih

  Zor Tercih : KÖTÜ TANRININ GÜNAHKAR KULLARI

  Interview With The Vampire Ve Michael Collins gibi dönem filmlerini başarıyla kotaran Neil Jordan şimdi de 2. Dünya Savaşı sırasında yaşanan bir aşk hikayesini beyaz perdeye yansıtıyor. Aslında The End Of The Affair'in özünde yasak bir aşk hikayesind..
  Kemal Yılmaz, 26.6.2000

 • Gladyatör

  Gladyatör : Elli yıl aradan sonra yeniden Arena'dan Sinema'ya...

  “Thelma ve Louis”, “Blade Runner”, “Alien” gibi gerek sinematoğrafik gerekse oyuncu ve öykü gelışimiyle başarı kazanılmış filmlerin ardından; uzunca bir süre sessizlik dönemindeydi Ridley Scott. Oysaki geçtiğimiz ay vizyona giren “Gladiator” filmiyle..
  Burcu Kurtiş, 19.6.2000

Vizyondaki Filmler