Film Kritikleri

 • Gladyatör

  Gladyatör : Scott' ın görselliğiyle Roma

  Çocukluğumdan beri Erol Flynn ve onun kılıçlı filmlerini hep ayrı bir hayranlıkla izlerim. Belki kaybolmayan çocukluğum yüzünden... O filmlerin büyüsüne her izlediğimde kapılmaktan alamam kendimi. Eski sinema bu tür filmlerle doluyken, yıllar geçtikç..
  Tuna Yılmaz, 10.6.2000

 • Çığlık 3

  Çığlık 3 : Fazla çığlık sese zarar verirmış...!

  Her ne kadar 90 ku? ağından olsam da,80’lerin üzerimdeki etkisini asla inkar edemem. Gerek müzikte gerekse sinema da durum böyle. O yılların video sayesinde bol bol izlediğim korku filmleri hala aklımdadır. Zaten 'Friday The 13th' veya 'Nightmare On ..
  Tuna Yılmaz, 9.5.2000

 • Manolya

  Manolya : Çocuklar ve Melekler

  1910’lu yıllardan 40’lara ve 80’lere bir çok görüntü...Değışik ve garip tesadüflerle ilgili hikayeler...Dış ses görüntüler e? liğinde bizlere bu öyküleri anlatırken her hikayenin sonunda bunların tesadüf olduklarına inanmak istemediğini söylüyor. Bir..
  Tuna Yılmaz, 14.4.2000

 • Yetenekli Bay Ripley

  Yetenekli Bay Ripley : Yetenekli Hasta

  Çok değil; bundan bir kaç yıl önce Oscar Ödülleri’nin dağıtıldığı gece inanılmaz bir başarıya imza atarak Oscar namına ne var ne yoksa toplayan 'The English Patient' bir çok sinemaseverin kalbinde taht kurmu? bir film. Unutulan romantizmi yeniden can..
  Tuna Yılmaz, 15.3.2000

 • Ay'daki Adam

  Ay'daki Adam : Aydaki adam yalnız değil...

  Hayatları boyunca anlaşılamamış, hak ettikleri saygıyı görememış ama ölümlerinden çok uzun zaman geçtikten sonra gerçek değerleri ortaya çıkmış bir sürü dahi ile doludur dünya tarihi. Dünyayı terk ettikleri günden itibaren hayatlarında göremedikleri ..
  Tuna Yılmaz, 3.3.2000

 • Amerikan Güzeli

  Amerikan Güzeli : Varolmanın dayanılmaz ağırlığı

  2000 yılının Oscar adayları ülkemizde, göreceli olarak geç de olsa, vizyona girmeye başladı. Bunlardan biri de tiyatro kökenli İngiliz yönetmen Sam Mendes’in ilk yönetmenlik denemesi 'American Beauty'. Sam Mendes ismi tanıdık geliyorsa, yönetmenin Br..
  Tuna Yılmaz, 28.2.2000

 • Jeanne D'arc

  Jeanne D'arc : Besson bu muydu?

  Yeni ku? ak Fransız sinemasının, Hollywood ile sıkı fıkı dahi çocuğu Luc Besson tarihsel bir karakterden yola çıkarak kotardığı yeni üstün-yapımı ile yine karşımızda! 'Metro', 'Nikita', 'Atlantis' gibi, seyirci nezdinde birer kült film haline gelen y..
  Tuna Yılmaz, 23.2.2000

Vizyondaki Filmler