Film Kritikleri

 • Acı Bir Hayat Öyküsü

  Acı Bir Hayat Öyküsü : Precious Based on the Novel Push by Sapphire

  'Acı Bir Hayat Öyküsü' gerek öyküsü gerekse oyunculuk ve yönetmenlik başarısıyla göz dolduran bir yapım. Altı dalda Oscar'a aday olan film, kısaca Sapphire olarak bilinen yazar Ramona Lofton'un 'Push' adlı romanından uyarlanmış. 1987 Harlem'de geç..
  İsmail Çelebi, 5.3.2010

 • Yenilmez

  Yenilmez : Eastwood'dan 'siyah-beyaz' bir film..

  Clint Eastwood'un yönettiği ve konusunu John Carlin'in 'Playing the Enemy' kitabından alan İnvictus filmi, bu hafta vizyona giren en gözde filmlerden biri şüphesiz. Filmi, Nelson Mandela'nın (Morgan Freeman) Afrika Ulusal Rugby takımı sayesinde ülke..
  İsmail Çelebi, 27.2.2010

 • Avatar

  Avatar : Oscar'a Doğru

  82. Oscar Ödül Töreni bu yıl 7 Mart'ta düzenlenecek. Oscar adayları açıklanırken bizleri bir süpriz bekliyordu: En İyi Film dalına ilk kez on tane aday gösterildi. Yetkililer, sanırım 'Talep yüksek olursa rekabet artar' gibi kapitalist bir mantıkla b..
  İsmail Çelebi, 22.2.2010

 • Aşk Dersi

  Aşk Dersi : İyi ama Etkileyici Değil.

  En iyi film, en iyi kadın oyuncu ve en iyi uyarlama senaryo olmak üzere toplam üç dalda Oscar'a aday olan Aşk Dersi, ülkemizde vizyona girdi.Or jinal adı 'An Education' olan bu filmi, Türkçe'ye 'Aşk Dersi' olarak çevirenlere filmi bir kez daha izleme..
  İsmail Çelebi, 19.2.2010

 • Herkesin Keyfi Yerinde

  Herkesin Keyfi Yerinde : Herkesin Keyfi Yerinde mi?

  Öncelikle hatırlatmak isterim ki bu yazı 'Everybody's Fine' filminin öyküsüyle ve öykünün işleyişiyle alakalı bilgiler içeriyor. Filmi henüz izleme imkanı bulamayanların, filmi izledikten sonra yazıyı okumalarını tavsiye ederim. Eğer filmin posterine..
  İsmail Çelebi, 17.2.2010

 • Ejder Kapanı

  Ejder Kapanı : Katil Kim?

  KATİL KİM? Uğur Yücel ve Kenan İmirzalıoğlu ikilisi biraya gelince ne olur? Muhteşem bir performans sergilenir... Değil mi? .... Değil ne yazık ki... 'Ejder Kapanı' henüz filmin daha çok başındayken dahi bize bu cümleyi söyletiyor ve filmin son sa..
  Burcu Kurtiş, 4.2.2010

 • Avatar

  Avatar : James Cameron Pandora'yı Sunar

  James Cameron bundan 15 sene önce çekmeyi planladığı ama o dönem teknolojisinin buna yeterli olamadığına karar vermesi ile ertelediği projesi sonunda sinemalarda seyircilerle buluştu. 4 yıl süren yapım aşamasında yeni nesil özel efektler kullanıldı. ..
  Cenk Telimen, 27.12.2009

Vizyondaki Filmler