Film Kritikleri

 • Vol.İ

  Vol.İ : Oscar’a doğru; 2008’in Animasyon Filmleri

  Animasyonlar her ne kadar masa başında üretilen yapımlar da olsalar, senaryo, projelendirme ve üretimde harcanan emek konusunda klasik filmlerden hiç de geri kalmıyorlar. Özellikle çizgi karakterlerin mimikleriyle verilmeye çalışılan duygular yapımcı..
  Soner Savaş, 14.1.2009

 • Kara Şövalye

  Kara Şövalye : Oscar'a yaklaşırken; Kara Şövalye ve Heath Ledger

  2008’in şüphesiz en çok konuşulan filmlerinden biri olan ve The Times ve The Sunday Times gazeteleri tarafından yılın filmi seçilen Kara Şövalye, 81. Oscar ödül töreninin yaklaştığı şu günlerde gündemdeki yerini tazeliyor. Tüm dünyada 997 milyon dola..
  Soner Savaş, 27.12.2008

 • Sıcak

  Sıcak : Buz gibi bir film…

  Ödüllü film Mutluluk’un yönetmeni Abdullah Oğuz’un yönettiği, İbrahim Altun’un aynı adlı kitabından yine Abdullah Oğuz ve İbrahim Altun tarafından senaryolaştırılan Sıcak gösterime girdi. Filmde, Cem Özer, Ebru Akel ve Hazım Körmükçü başrolleri payla..
  Soner Savaş, 20.12.2008

 • Indiana Jones ve Kristal Kafatası Krallığı

  Indiana Jones ve Kristal Kafatası Krallığı : 2008'in en çok konuşulan filmleri

  Bir sene daha, savaş, korku, romantik, kitap ve çizgi roman uyarlamaları aksiyon ve komedi filmleriyle beraber sona erdi. 2008 Türk sinemasının altın yılı oldu diyebiliriz (gişe açısıdan) ama yabancı filmler de çok konuşuldu. Bu yazıda Arog, Recep İ..
  Doğa Can Anafarta, 20.12.2008

 • Dünyanın Durduğu Gün

  Dünyanın Durduğu Gün : Dünya Bizim Değil, Biz Sadece Misafiriz

  Maya Takviminin 21 Aralık 2012′ de sona erecek olması, birçok farklı görüşü beraberinde getiriyor. Kıyametin kopacağı, dünyanın sonunun geleceği, marduk’un gelip dünyaya çarpacağı gibi yorumlar yapılıyor. Görüşlerin bir kısmı ise bu tarihin dün..
  Cenk Telimen, 14.12.2008

 • A.R.O.G: Bir Yontmataş Filmi

  A.R.O.G: Bir Yontmataş Filmi : A.R.İ.F.’i tarif gerek.

  Aylar, haftalar geçti ve filmin gösterim tarihi olan “5 Aralık” yazısının afişin neredeyse yarısını kapladığı belki de dünyanın ilk filmi olan A.R.O.G. nihayet seyircisiyle buluştu. Film için yapılan bu kadar reklâm ve “yan” reklâmları da hesaba katı..
  Soner Savaş, 9.12.2008

 • Madagaskar 2

  Madagaskar 2 : “Hareketi Seviyoruz..”

  2005 yılında gösterime giren serinin ilk filmi Madagaskar, Amerika’da gösterildiği 2. haftada 28.7 milyon dolar hasılatla Cinderella Man gibi iddialı yapımları geride bırakarak Box Office’lerde zirveye oturmuş, toplamda ise 530 milyon dolar’lık rekor..
  Soner Savaş, 4.12.2008

Vizyondaki Filmler