Eşitlik Savaşçısı

Eşitlik Savaşçısı (On the Basis of Sex)

Puan : 6/10 1 oy
Yönetmen: Mimi Leder
Oyuncular
Tür: Biyografi, Drama
Yapım Yılı: 2018 (120 dk)
Vizyon Tarihi: 28 Aralık 2018 Cuma
Senaryo: Daniel Stiepleman
Yapımcı Firma: Amblin Partners
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: On the Basis of Sex
Dağıtıcı Firma: Chantier Films

Eşitlik Savaşçısı Filminin Konusu

On the Basis of Sex, hak eşitliği için mücadele eden Ruth Bader Ginsburg’ün ilham veren hayat hikayesini konu ediyor. Ruth Bader Ginsburg, başarılı bir avukattır. Erkeklerin ağırlıkta olduğu bir okuldan mezun olan Ruth, kocası Marty ile okul yıllarında tanışır. Hayatın birçok alanında hak eşitsizliği ile karşılaşan Ruth bu yolda zorlu bir hukuk mücadelesine girişir. Ruth, Anayasa Mahkemesi'nin uyguladığı bir cinsel eşitsizlik kararını bozdurmaya çalışmaktadır. Bu çığır açacak olan davada genç avukatın en büyük destekçisi ise kocası Marty’dir.

Filmde, insan hakları savunucu Ruth Bader Ginsburg’ün hayat hikayesinin yanı sıra kadın hakları için verdiği mücadele ele alınıyor. Yönetmen koltuğunda Mimi Leder’ın oturduğu filmde Ruth Bader Ginsburg karakterine Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi, Her Şeyin Teorisi, Cehennem, Görünmeyen Kadın filmlerinden hatırladığımız Felicity Jones hayat veriyor.

Senaryosunu Daniel Stiepleman’ın kaleme aldığı filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Armie Hammer, Justin Theroux, Kathy Bates, Sam Waterston, Jack Reynor, Stephen Root gibi isimler de yer alıyor.

Eşitlik Savaşçısı Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
İlk yorumu siz yapın...

Eşitlik Savaşçısı Filminin Oyuncuları