Evlere Şenlik

Evlere Şenlik (La verite si je mens! 2)

Puan : 4/10 1 oy
Yönetmen: Thomas Gilou
Oyuncular
Tür: Komedi
Yapım Yılı: 2000 (105 dk)
Vizyon Tarihi : 2 Haziran 2000 Cuma
Senaryo: Gérard Bitton, Michel Munz
Yapımcı Firma: M6 Métropole Télévision
Yapım Ülkesi: Fransa
Orijinal Dil: Fransızca, Arapça, İngilizce
Orijinal Adı: La verite si je mens! 2
Dağıtıcı Firma: Özen Film

Evlere Şenlik Filminin Konusu

İş hayatı Paris’te artık eskisi gibi değildir. Her yan mağazalarla doludur. Beş arkadaş da açtıkları mağaza ile işlerini yürütmektedirler. Fakat tekstil piyasası bozulunca bir de üstüne beşinin de eşleri işe burnunu sokunca işler iyice darmadağın olur.

Hemen borçların altından kalkmak için çeşitli yollar aranmaya başlanır... Ama onlar çözüm araken büyük bir marketler zincirine yaptıkları malları ellerinde patlar...

Çekim Bilgileri

Serinin ilk filmi olan La Verite si Je Mens Paris'te yaşayan ve tekstil işi ile uğraşan küçük bir yahudi topluluğunun üyesi Eddie'... Devamı için tıklayın...
Serinin ilk filmi olan La Verite si Je Mens Paris'te yaşayan ve tekstil işi ile uğraşan küçük bir yahudi topluluğunun üyesi Eddie'nin üzerine yoğunlaşmıştı. Onun yaşadığı duygusal ve komik olaylar üzerinde dururken bir yandan da üyesi bulunduğu topluluğun geleneklerini reddetmeye çalışmasını anlatıyordu. İkinci filmde ise Eddie ve kendisi gibi hızlı ve değişik aksanla konuşan, çabuk sinirlenen, hızlı arabaları,hızlı kadınları, gösterişli saatleri ve parlak elbiseleri seven arkadaşlarının başlarına gelen olayları anlatıyor.

İlk filmi gören milyonlarca seyirci için ikinci film daha keyifli gözükecek. Çünkü film daha çok karakterlerin üzerinde duran bir komedi olarak dikkati çekiyor. Bunun yanında günümüz problemlerini işleyen ilginç bir de konusu var. Küçük bakkal süper markete karşı hikayelerinden biri ile bizi tanıştırıyor. Fakat beş arkadaş öçlerini oldukça komik ve eğlenceli bir şekilde alırlar.

Filmin en önemli özelliklerinden biri de karakterlerin konuştuğu dilin kendilerine ait bir argo olmasıdır. Dolayısıyla Goodfellas ve Sopranos gibi bir çok İtalyan -Amerikan gangster filminde rastladığımıza benze bir şekilde filmin de kendine ait bir espri tarzı ve dili var. Konuşulan dili renkli tutabilmek için yapılan çevirilerde de bu göz önüne alınarak kullanılan kelimelere dikkat etmek gerekiyor.

(Çekim Bilgileri: Özen Film)

Evlere Şenlik Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
İlk yorumu siz yapın...

Evlere Şenlik Filminin Oyuncuları