Bora Tekyay
Fasulye

Fasulye

Puan : 8/10 2 oy
Yönetmen: Bora Tekyay
Oyuncular
Tür: Komedi
Yapım Yılı:
Vizyon Tarihi: 5 Mayıs 2000 Cuma
Senaryo: Haluk Özenç
Yapım Ülkesi: Türkiye
Orijinal Dil: Türkçe

Fasulye Filminin Özeti

Haluk Özenç’in senaryosundan uyarlanan Fasulye'de köyün emeklilerinin vergi iade zarflarını şehre götürme görevi Genç’e (Selim Erdoğan) verilir. Genç vasıta ararken kendisini, ücretini almak üzere buluşma noktasına giden ünlü bir kiralık katilin arabasında bulur. Katil’i (Burak Sergen) bu son iş için görevlendiren İşadamı’nın (Bülent Kayabaş) ödemesini taşıyan Kurye (Haluk Özenç) buluşmaya gelmez ve kabak Genç'in başına patlar.

Genç korkup kaçınca bir anda herkes peşine düşer. Bir yanda kiralık katil bir yanda kiralık katili tutan işadamı Genç'i kovalamaya başlarlar. Bu arada televizyon muhabiri genç ve güzel bir kız da işe bulaşır.

Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 2 Yorum
  • Film Notu 8/10
    yusuf sevinç 3.8.2008 00:11:00
    çok güzel bi film müzikleri haluk bilginer in filmdeki öğütleri hele kasedi düşüren çocuğa sitemi harika ama haluk abi öğüdü vermeden araya bi fon müziği giriyo çok hoş ya
  • Film Notu 10/10
    Ozlem Eren 17.5.2000 12:00:00
    Turkiye de 1 yil icerisinde yapilan film sayisi belli. Bagimsiz film sayisi ise bu az sayidaki filmlerin arasinda oldukca kucuk bir bolum. Fasulyenin bagimsiz bir film olmasi, oyuncularin tiyatro sanatcisi olmasi, Turk sinemasina yeni bir yonetmen ve yeni bir senarist kazandirmasi onu diger filmlerden ust bir koseye koymami sagliyor. Film bence Turk sinemasina yeni bir soluk getirdi. Bagimsiz yapimlarin desteklenmesi gerektigini dusunuyorum. Ekibin basarilarini dilerim.

Fasulye Filminin Oyuncuları


>> >> Fasulye

Vizyondaki Filmler

Hangi Film Nerede Oynuyor