En İyi 50 Animasyon Filmi

 • Aslan Kral

  Tür: Animasyon, Macera (89 dk)
  Vizyon Tarihi: 20.01.1995
  Babasısı öldürdüğüne inandırılan bir aslan, suçluluk duygusuyla sürgüne gider ve kralın veliahtı olmaktan vazgeçer.
 • Vol.İ

  Tür: Animasyon, Bilim Kurgu (98 dk)
  Vizyon Tarihi: 26.09.2008
  Gezegenimizi temizlemek amacıyla üretilen robot Wall•E, yapayalnız yaşadıktan sonra, Eve adlı bir arama robotuyla karşılaşınca hayatına yepyeni bir anlam gelir. Bugüne kadar hiç hayal edilmemiş yepyeni bir vizyon sunan animasyon filmde sevimli robotumuz Wall•E’ye, aralarında bir yavru hamamböceği ile hepsi bozuk ve birbiriyle uyumsuz robotlardan oluşan kahramanlar ekibi gibi eğlenceli karakterler eşlik eder.
 • Oyuncak Hikayesi 3

  Tür: Animasyon, Komedi, Macera (103 dk)
  Vizyon Tarihi: 2.07.2010
  “Oyuncak Hikayesi” filmlerinin yaratıcıları, Oyuncak Hikayesi 3 ile sinemaseverleri Woody, Buzz ve sevimli çetenin dünyasına davet ediyor. Woody ve Buzz, sahipleri Andy’nin günün birinde büyüyeceğini kabûllenmiş durumdadır. Peki o gün gelip çattığında ne yapacaklardır? Serinin üçüncü bölümünde Andy, üniversiteye gitmeye hazırlanmakta, sadık oyuncakları ise belirsiz gelecekleri yüzünden endişe içindedir.
 • Yukarı Bak

  Tür: Animasyon, Macera (96 dk)
  Vizyon Tarihi: 16.10.2009
  Hayatı boyunca yaşamak istediği macera hayalini gerçekleştirmek için evine binlerce balon bağlayıp Güney Amerika’nın vahşi doğasına doğru yolculuğa çıkan 78 yaşındaki baloncu Carl Fredricksen’ın hikayesinin anlatıldığı yeni bir komedi. Ancak Carl, yolculuğa başladıktan sonra en büyük kabusunu da yanında götürmekte olduğunu fark eder: fazlasıyla iyimser, doğa kaşifi 8 yaşındaki Russel’ı.
 • Ejderhanı Nasıl Eğitirsin?

  Tür: Animasyon, Komedi (98 dk)
  Vizyon Tarihi: 23.04.2010
  Cressida Cowell’ın kitabına dayanan ve iri yapılı Vikingler ile vahşi ejderhaların efsanevi dünyasında geçen aksiyon komedi “Ejderhanı Nasıl Eğitirsin”de, ejderha öldürmenin kahramanlıkla bir tutulduğu kabile geleneğine pek uygun olmayan genç Vikingli Hıçkıdık’ın hikâyesi anlatılıyor. Onun ve Vikingli arkadaşlarının dünyaya farklı bir açıdan bakmalarını sağlayan bir ejderhayla karşılaştığında, Hıçkıdık’ın dünyası alt üst oluyor.
 • Kayıp Balık Nemo 3D

  Tür: Animasyon, Aksiyon (100 dk)
  Vizyon Tarihi: 23.01.2004
  Aslan Kral (3D) ve Güzel ve Çirkin (Beauty and the Beast)'den sonra Kayıp Balık Nemo 3D (Finding Nemo)'da 3D olarak beyazperdede yerini alıyor. Birbirinden başarılı animasyonlara imza atan Pixar Stüdyoları 'nın en sevilen filmlerinden olan Kayıp Balık Nemo 2004 yılında vizyona girmişti. Andrew Stanton ve Lee Unkrich'in yönetmenliğini yaptığı filmde küçük balık Nemo okyanusta kayboluyor ve babasın onu bulmak için herşeyi göze o...
 • Sevimli Canavarlar

  Tür: Aksiyon, Aile (92 dk)
  Vizyon Tarihi: 19.04.2002
  Monstropolis her biçimde ve her boyda canavarların anavatanıdır. Enerji kaynağı insan çığlıklarından sağlanan bu kentin en büyük çığlık üretim fabrikasının ismi Monsters Inc’tir. Kısaca MI olarak bu fabrikanın en seçkin canavarlarından oluşan bir ekip her gece kapıların diğer tarafına, insanların dünyasına geçer ve çocukları korkutarak onların çığlıklarını biriktirir. Bu sevimli canavarların görevini zorlaştıran yan ...

Hangi Film Nerede Oynuyor

Vizyondakiler