Fırat Altunmeşe

Fırat Altunmeşe

Fırat Altunmeşe
Oyuncu

Doğum Tarihi: 16.03.1990

Doğum Yeri: İstanbul, Türkiye

Türk oyuncu.

İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Türk Halk Müziği'nin sevilen sanatçısı İzzet Altunmeşe’nin oğludur. Sanatçı ailede yetişen ve küçük yaşlardan itibaren kendisine oyunculuğu geleceğin mesleği olarak seçen Altunmeşe, bu anlamda somut adımlar atma yoluna gitmiştir.

Başarılı geçen eğitim hayatının ardından ise İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü’nü kazanmıştır. Bu bölümden mezun olmadan son iki sene kala burayı bırakmış ve profesyonel oyunculuk eğitimlerini alabilmek için İstanbul Craft Oyunculuk Atölyesi kadrosuna dahil olmuştur ve burada 2 sene eğitim aldıktan sonra profesyonel hayatına başlamıştır.

Yakışıklılığı ile de dikkatleri üzerine çeken genç oyuncu, ilk olarak 2013 yılında Vicdan dizisi ile birlikte izleyici karşısına çıktı ve kısa zaman içerisinde çok büyük sempati topladı. Dizide kendisi ile birlikte aynı zamanda Timuçin Esen, Ahu Türkpençe, Bensu Soral ve Devrim Yakut gibi isimler yer aldı ve döneminin en sevilen dizilerinden birisiydi.

Aynı sene olan 2013 yılı içerisinde ilk beyazperde projesi Bensiz filmi kadrosunda da önemli bir rolü üstlendi. Film kısa zaman içerisinde dikkat çekti ve filmde aynı zamanda Metin Akdülger, Öykü Çelik, Turgay Tanülkü ve Nurseli İdiz gibi isimler de yer aldı ve genç oyuncu bu projelerle kendisini daha da ileri taşıdı.

Tüm Türkiye’nin Fırat Altunmeşe ismini tanımasına yardımcı olan proje ise Kaçak Gelinler dizisi oldu. Kısa zaman içerisinde halkın sevgilisi haline gelen bu projede yardımcı rollerden birisinde yer aldı ve en büyük deneyimi de bu oldu. Dizi, gençlik dizisi olarak da döneminin en büyük projelerinden birisi olarak yer aldı.

Filmografi

2020 Son Parti
2017 Sofra Sırları
2015 Hesapta Aşk

Televizyon

2020 Mucize Doktor
2017 Aslan Ailem
2016 Kehribar
2016 Cesur ve Güzel
2014 Maral
2014 Kaçak Gelinler
2013 Vicdan

Görev Aldığı Yapımlar

Fırat Altunmeşe Fotoğrafları

Fırat Altunmeşe Haberleri