Fırtına

Fırtına (Bahoz)

Puan : 8/10 3 oy
Yönetmen: Kazım Öz
Oyuncular
Tür: Drama
Yapım Yılı: 2007 (155 dk)
Vizyon Tarihi: 14 Kasım 2008 Cuma
Senaryo: Kazım Öz
Yapım Ülkesi: Türkiye
Orijinal Dil: Türkçe
Orijinal Adı: Bahoz
Resmi Site: www.firtinafilmi.com/

Fırtına Filminin Konusu

Fotoğraf filminin ardından Dûr (Uzak) adlı belgeseliyle tanıdığımız Kazım Öz, yeni filmi Fırtına’yla seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Fırtına, üniversite gençliğinin 1990’lardaki siyasallaşmasını Cemal, Rojda ve Orhan adındaki öğrenci kahramanları aracılığıyla beyazperdeye aktarıyor. Cemal, üniversite sınavını kazanarak, küçük taşra kasabasından İstanbul’a gelir. Büyük şehrin kalabalığı içindeki yalnızlığı, sistem karşıtı devrimci bir grup ile tanışmasıyla sonra erer. Grubun öncülerinden Helin ile yaşadığı çatışma, kimliğini keşfetmesi için de bir başlangıç olur. Benzer bir süreci yaşayan Rojda ve Orhan da zamanla değişip grubun aktif birer üyesi olurlar.

Fırtına Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 3 Yorum
 • Film Notu 7/10
  Derya D 15.2.2009 15:59:00
  nedense bu filmi izlerken ilk yarıda çıkanları duydum..ya da izlerken sıkılanları..ama aslında Kazım Öz yaşanmış bir takım olayları o kadar realist ve de hiç bir yorum katmadan anlatmış ki....seyirciye adeta bakın böyle şeyler yaşandı sonuçları böyle oldu artık iyiye kötüye siz karar verin dercesine....kaliteli bir yapıt doğrusu... sadece biraz fazla uzun geldi...30 dk daha kısa olabilirdi..
 • Film Notu 9/10
  ugur KARACA 7.2.2009 09:34:00
  çok güzel filim.Bu filmin devemı çıksa çok güzel olur
 • Film Notu 9/10
  behram kavşut 10.12.2008 13:43:00
  Gerçekten çok güzel bir film olmuş kazım özün ellerine sağlık.Özellikle filmin doğallığı hoşuma gitti realist bir yaklaşımı vardı.tekrar tekrar izlenebilecek bir film.Filmin oyuncularının performansı üst seviyedeydi.Devamını bekliyorum.

Fırtına Filminin Oyuncuları