Gabriella Wilde

Gabriella Wilde

Gabriella Wilde
Oyuncu

Doğum Tarihi: 8.04.1989

İngiliz asıllı oyuncu ve modeldir.


Wilde Basingstoke, Hampshire, Birleşik Krallıkta doğmuştur. Babası John Anstruther-Gough-Calthorpe bir işadamıdır ve annesi Vanessa Mary Theresa (Hubbard), Sir Dai Llewellyn, 4th Baronet sosyetesinin renkli simalarından biri olarak bilinir. Octavia adında kendinden küçük bir kız kardeşi vardır. Ayrıca beş kardeşi daha vardır: Georgiana, Isabella, ve Jacobi, babasının ilk evliliği olan Lady Mary-Gaye Curzon'dan olmuştur. Olivia ve Arabella ise annesinin ilk evliliğindendir. Babası John, Watermark Group isimli firmanın eski başkanıdır ve bir baronun genç oğludur; annesi Vanessa ise, David Bailey ve John Swannell gibi fotoğrafçıların objektiflerine poz vermiş eski bir modeldir. Ayrıca Wilde'in baba tarafından kardeşi Isabella Calthorpe ve anne tarafından kardeşi Olivia Llewellyn'de oyunculuk yapmaktadır.
İlk olarak, Ascot'daki Heathfield yatılı okulunda eğitimine başlamıştır ancak vodka kaçakçılığıyla ilgili bir sebep nedeniyle Winchester'daki St Swithun'a yollanmıştır.

Aralık 2009'da, Wilde ilk oyunculuğuna macera komedi türündeki St Trinian's 2: The Legend of Fritton's Gold filminde başladı. Mayıs 2010'da BBC televizyonunda yayınlanan Doctor Who isimli dizinin bir bölümünde yer aldı. Wilde aynı zamanda InStyle, Cosmopolitan, Vogue ve Nylon gibi mecralarda modellik de yaptı. Bunların dışında Lacoste, Abercrombie & Fitch, and Burberry gibi markalara modellik yaptı.
Aralık 2010'da, aynı isimli hikayeden uyarlanacak Üç Silahşörler 3D macera filminin kadrosunda yer alacağı duyuruldu. Filmde kraliçenin Constance Bonacieux adlı nedimesini canlandıran oyuncu, Orlando Bloom, Logan Lerman ve Milla Jovovich gibi ünlü isimlerle birlikte oynadı. 2011 Ekim ayında vizyona giren film, Dünya çapında 132 milyon dolar hasılat elde etti. Film, Rotten Tomatoes isimli web sitesinde %25 oranında oy aldı. Mart 2012'de ABC'nin bilim-kurgu altyapılı dizisi Dark Horse'un kadrosunda yer aldı. Dizi, bir fen bilgisi öğrencisinin kötü güçleri yok etmekle görevlendirilen seçilmiş biri olduğunu öğrenmesini ve ardından gelişen olaylaır konu alır. Aynı yıl Wilde, kısa metrajlı bir filmde Il Maestro 'da ve Squatters filmine katıldı.

Görev Aldığı Yapımlar

Gabriella Wilde Fotoğrafları

Gabriella Wilde Haberleri