Gezegen 51

Gezegen 51 (Planet 51 )

Puan : 6/10 2 oy
Yönetmen: Jorge Blanco, Javier Abad, Marcos Martínez
Tür: Animasyon, Macera
Yapım Yılı: 2009 (91 dk)
Vizyon Tarihi: 18 Haziran 2010 Cuma
Senaryo: Joe Stillman
Seslendirme
:
Yapımcı Firma: Ilion Animation
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce, İspanyolca
Orijinal Adı: Planet 51
Resmi Site: www.sonypictures.com/movies/planet51/
Dağıtıcı Firma: Tiglon Film

Gezegen 51 Filminin Konusu

16 yaşındaki LEM Gezegen 51’de, beyza çitlerle çevriili, Amerika’nın 1950’lerdeki masum halini anımsatan bir yerde yaşamaktadır. Korunaklı ve tahmin edilebilir, tekdüze hayatında mutludur ve gününü o bölgedeki gökevini yönetip, hoşlandığı komşusu NEERA ile geçirme hayalleriyle geçirmektedir.

Bir gün, hiç de hesapta yokken, milyonlarca mil uzaklıktan gelen astronot KAPTAN CHARLES ‘CHUCK’ BAKER, uzay gemisini Neera’nın bahçesine indirir, hem de tam aile barbeküsünün ortasına. Etrafındakileri farketmezcesine gemiden iner ve Büyük An’ını açığa vurur. Zafer kazanmışçasına bayrağını diker ve arkasını döndüğü anda...Gezegen 51’in yeşil derili sakinlerinin şaşkınlıkla kendisine baktığını görür. Panikler ve koşturmaya başlar..Lem’in çalıştığı gökevinde bir korunak şansı kovalar.

Lem ve Chuck tanışır ve sonunda ortak korkularını yenerek bir dostluk kurarlar. Lem, Chuck’ı paranoyak ve aralarına giren herhangi bir yabancıyı yakalayıp yoketme güdüsünde olan Gezegen 51 Ordusu’ndan saklamaya karar verir. Chuck’ın tek isteği ise, kendisini bırakıp gitmeden önce uzay gemisine ulaşmaktır. Lem ve arkadaşları; Gezegen 51’in çok da zeki olmayan birkaç askeri ve hayranlık uyandıran araştırmacı robot ROVER ile Chuck çok da geç olmadan gemsiine kavuşmaya çalışır...

Gezegen 51 Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 2 Yorum
  • Film Notu 7/10
    Gizem Dimli 24.8.2010 00:38:00
    küçük kuzenimle gitmiştim aslında eğlenceli bir film :)
  • Film Notu 7/10
    fat_erdo 20.8.2010 10:58:00
    Senaryo ve espiri kullanımı olarak tam bir animasyon. Fakat yaratıcılık pek katılmamıs. Cok dünyalı cizgiler kullanılmış. hayal gücünü zorlayacak daha farklı bir uzaylı mantaliyesinde çok daha lezzetli olurdu.