Gizli Pencere

Gizli Pencere (Secret Window)

Puan : 7/10 2 oy
Yönetmen: David Koepp
Oyuncular
Tür: Drama, Gerilim
Yapım Yılı: 2004 (96 dk)
Senaryo: Stephen King
Yapımcı Firma: Grand Slam Productions
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Secret Window

Gizli Pencere Filminin Konusu

Başarılı yazar Mort Rainey (Johnny Depp) en sevdiği koltuğunun üzerinde günde 15 saat uyumaktadır. Acı verici bir boşanmanın ortasındadır ve bu ayrılığa ilişkin her şey çirkin ve tatsız bir hal almıştır. Bu durum tüm enerjisini emmiş ve yaratıcılığını alıp götürmüştür. Mort Rainey kendisini tek bir satır bile yazamayacak duruma getiren büyük çaplı bir yazamama sendromuyla baş başa kalmıştır.

Sonra bir gün, işler artık daha da kötüleşemez gibi görünürken, John Shooter (John Turturro) adında psikopat bir yabancı Rainey'nin kapısına gelir, onu kendi hikâyelerini çalmakla suçlar ve bunu telafi etmesini ister. Rainey'nin kendisini yatıştırma çabalarına karşın, Shooter git gide daha ısrarlı ve düşmanca bir tavır takınarak, soğukkanlı bir cinayet dahi içerebilecek tuhaf bir adalet kavramından söz eder.

Akıl almaz bir kedi-fare oyunu oynamak zorunda bırakılan Rainey, hayal bile edemeyeceği bir kurnazlık ve kararlılığa sahip olduğunu keşfeder. Sonunda ise, Shooter'ın onu kendisinden bile iyi tanıyor olabileceğini anlar.

Gizli Pencere Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 2 Yorum
  • Film Notu 10/10
    Zülal Yolcu 5.10.2008 13:57:00
    Sonunu tahmin edebilmiştim. Ama gerçekten çok güzeldi. Johnny Depp harikaydı. Ama bazı sahnelerde yaptığı davranışları ona yakıştıramadım
  • Film Notu 10/10
    feyza su gül 11.09.2008 07:38:00
    ben bi dönem bu tarz filmlerin delisi oldum iyiki elime geçmiş 'secret window' sürükleyici we türünn ii filmelrinden birisi

Gizli Pencere Filminin Oyuncuları