Gloria Estefan

Gloria Estefan

Gloria Estefan
Oyuncu, Seslendirme

Doğum Tarihi: 1.09.1857

Doğum Yeri: Havana, Küba

Havana, Küba doğumlu bir şarkıcı ve bestecidir.


1975'te Miami Sound Machine adlı grubun vokalisti olarak sanat hayatına başlayan Estefan daha sonra hit solo çalışmaları Dr. Beat (1984) ve Conga (1986) ile uluslararası üne kavuştu. Çoğu müziksever tarafından Latin pop müziğinin kraliçesi olarak kabul edilen şarkıcı dünyanın en ünlü müzisyenleri arasındadır ve Latin pop müziğinin en ünlü solo sesidir. Albümleri tüm dünyada toplam 70 milyondan fazla sattı, ve Estefan'a 5 kez Grammy ödülü kazandırdı.

Gloria Fajardo, Miami Sound Machine'in lideri Emilio Estefan ile 1976 yılında çıkmaya başladı ve 2 Eylül 1978'de evlendi. Çiftin Nayib (2 Eylül 1980) ve Emily Marie (5 Aralık 1994) adlı iki çocuğu oldu.
Estefan müzik kariyerinin yanı sıra Music of the Heart (1999) ve For Love or Country: The Arturo Sandoval Story (2000) adlı iki filmde oynadı.

Yeni dönem salsa müziğine önemli ölçüde etki ve katkıda bulunmuş şarkıcının eserleri Salsa gecelerinde sıkça çalınır.

Şu sıralar latin müziğinin en güçlü 2 ismi olan Shakira ve Thalía divayı örnek alarak bu günlere geldiklerini dile getirmekteler.

Babası Kübalı diktatör Fulgencio Batista için çalışan bir hükümet görevlisi olduğu için 1959 yılındaki Küba Devrimi sonunda ülkeden ailesiyle beraber ayrılmak zorunda kalan Estefan koyu bir Fidel Castro karşıtıdır. Sanatçı ayrıca Küba karşıtı çok sayıda eyleme destek vermiş ve öne saflarda yeralmıştır. Buna karşılık Gloria Estefan ve aynı zamanda yapımcısı olan eşi Emilio Estefan'ın Miami'deki Küba karşıtı mafya ile bağları olduğu iddia edilmektedir. Aynı iddialarda Estefan'ların Küba'ya karşı terör eylemlerinde bulunmaktan dolayı Küba tarafından aranan ve ABD'de bulunan Luis Posada Carriles ile temas halinde olduğu da öne sürülmektedir.

Görev Aldığı Yapımlar

Gloria Estefan Fotoğrafları

Gloria Estefan Haberleri