Gökhan Tepe

Gökhan Tepe

Gökhan Tepe
Oyuncu

Doğum Tarihi: 8.02.1978

Doğum Yeri: İstanbul, Türkiye

Gökhan Tepe (8 Şubat 1978), Türk şarkıcı, söz yazarı ve oyuncu.

8 Şubat 1978, İstanbul doğumlu olan Gökhan Tepe, ilkokulu Yeşilyurt Hamdullah Suphi Tanrıöver İlköğretim Okulu'nda okudu. İlkokuldan sonra müziğe olan yeteneğinin görülmesi üzerine 1988 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müzikisi Devlet Konservatuvarı'na girdi.

1996 yılında prodüktörlüğünü İskender Ulus'un yaptığı 'Çöz Beni' adlı albümünü çıkardı. Bu albümde yer alan 'Dönmem', 'Aşk Belası', 'Zor Gelir' ve 'Çöl Çiçeği' adlı parçalarına klip çekti. Ardından 1999 yılında ikinci albümü 'Canözüm' piyasaya çıktı. Selim Çaldıran ve Cenk Eroğlu'nun yaptığı albümde, albüme ismini veren 'Canözüm' adlı parça ile çıkış yaptı. Bu albümden kliplenen bir diğer şarkı da 'Sevmeler Yasak Bana' isimli şarkı oldu.

2002 yılına gelindiğinde 'Belki Hüzün Belki De Aşk' adlı albümü müzikseverlerle buluştu. Yine bu albümde yer alan 'Annem' ve 'Tanrım Affeder Mi?' kısa sürede listelerde üst sıralara tırmandı. Bu albümde aynı zamanda söz ve müziği sanatçıya ait birçok parça bulunuyordu.

Müziğe 4 yıl ara verdikten sonra 2006 yılının Temmuz ayında 'Yürü Yüreğim' adlı albümü müzik marketlerdeki yerini aldı. Sanatçının müzik yaşamından önemli bir yere sahip olan bu albümde, albüme adını veren 'Yürü Yüreğim'in yanı sıra 'İnsanoğlu' ve 'Gel Aşkım' adlı parçalara klip çekildi. Gökhan Tepe, kendi albümünde yer alan parçalarının yanında başka sanatçılar için beste çalışmaları da yaptı.

Gökhan Tepe'nin müzik çalışmaları hızla devam ederken bir yandan da Show TV'de yayınlanan 'Maçolar' adlı dizide Burhan Öçal ve Özlem Tekin ile ilk kez kamera karşısına geçti. Televizyondaki bu başarısı üzerine ardından Kanal D'nin beğeni ile takip edilen dizisi 'Elveda Derken'de Ece Uslu ve Burcu Kara gibi isimlerle başrolünü paylaştığı dizide yer aldı.

2008 yılında 'Vur' isimli albümünü DMC etiketiyle piyasaya sürdü ve bu albümden 'Vur' ve 'Çok Özlüyorum Seni' parçalarına video klip çekti.

Görev Aldığı Yapımlar

  • Ayaz, 2012, Oyuncu

Gökhan Tepe Haberleri