Gün Batarken

Gün Batarken (After the Sunset)

Puan : 6/10 2 oy
Yönetmen: Brett Ratner
Oyuncular
Tür: Macera, Aksiyon
Yapım Yılı: 2004 (97 dk)
Vizyon Tarihi: 22 Nisan 2005 Cuma
Senaryo: Brett Ratner, Paul Zbyszewski
Yapımcı Firma: New Line Cinema
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: After the Sunset
Resmi Site: www.afterthesunset.com/
Dağıtıcı Firma: New Line Cinema

Gün Batarken Filminin Konusu

After the Sunset profesyonel hırsızların kralı olarak bilinen Max Burdett (Pierce Brosnan) ve güzel suç ortağı Lola’nın (Salma Hayek) emekliliklerini ilan ederek Bahamalar’daki Cennet adasına gitmeleriyle başlar... Bu mesleğe veda ettiklerini herkese duyuracakları son ve büyük vurgunları Napolyon elması ile maddi geleceklerini garanti altına alacak ve suç kariyerlerini geride bırakacaklardır.

FBI Ajanı Stan (Woody Harrelson), son yedi yılını bir köpek gibi Max’in peşinde onu yakalamaya çalışarak geçirmiştir. Ve tabii ki bu yetenekli ikilinin işi bırakacağına ve emekli olacağına inanmamaktadır. Onların üçüncü Napolyon elması peşinde olduklarını düşünmektedir. Napolyon’un kılıcından çalınan bu birbirinin benzeri üç elmasın her birinin yaklaşık değeri 70 milyon dolardır. Elmasın bir tur gemisi ile sergilenmek üzere Cennet adasına geldiğini duyan Stan bu kex Max ve Lola’yı yakalamayı kişisel bir sorun haline getirmiş ve elmasın ardından Cennet adasının yolunu tutmuştur.

Bu iki düşman cennetin ta kendisinde karşılaştıklarında ise Max bu kez Stan’e dost elini uzatarak bu güzel adanın nimetlerinden faydalanması için yardımcı olur... Stan ise Karayip tarzı hayata alışmakta hiç de zorluk çekmemiştir.

Acaba bu ezeli iki düşman arkadaş olabilecekler mi? Belki Max ve Lola’nın aklında kötü bir plan yoktur? Ama belki de vardır? Belki gerçekten emekli olmuşlardır? Güneş batarken son Napolyon elması da ortadan yok olmuştur...

Gün Batarken Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 2 Yorum
  • Film Notu 6/10
    SERDAR SAK 12.09.2006 10:46:00
    BAŞLARDA BİRAZ SIKICI OLSADA SONLARA DOĞRU İŞİ KURTARMIŞLAR. VASAT BİR FLİM. BİRAZ SÜPRİZLERİYLE İDARE EDER.
  • Film Notu 10/10
    barış temel 23.03.2006 14:32:00
    ah lanet olsun çok mu iyi acaba_

Gün Batarken Filminin Oyuncuları