Yönetmen: Hamdi Alkan
Oyuncular
:
Tür: Dizi, Aile
Yapım Yılı: 2015
Yayıncı Kanal: TRT

Dizinin Konusu

yıllar evvel Türkiye’den Almanya’ya göçmüş olan Türkoğlu ailesinin hikayesidir… Salih Türkoğlu(Cezmi Baskın), uzun Yıllar önce Almanya'ya yerleşmiş bir Karadenizli dönercidir. Ailesi ile birlikte Köln'de bir Türk mahallesinde yaşamaktadır.

Salih’in en büyük korkusu ise çocuklarının Alman gençlerine uyup kendi öz değerlerinden uzaklaşmaları ve kendi kültürlerini unutmalardır. Bu yüzden çocuklarının üzerine titremektedir. Çocuklarını Türk gelenek ve görenekleriyle yetiştirmiştir. Ama korktuğu şey ona bir adım uzaklıktadır. Mühendislik okuyan büyük oğlu Osman(Gökhan Alkan) büyük bir aşkla sevdiği Alman kızı Nina'ya(Müge Boz) evlilik teklif eder ve 'Evet' cevabını alır.

Osman'ın Nina'yı ailesi ile tanıştırmak için eve getirmesi ile imkansıza yelken açan bir hikaye başlar... Salih Türkoğlu’nun bir diğer sıkıntısı ise hem ev hem iş yeri komşusu olan Hans’tır(Serhat Özcan). Hans, klasik bir Alman olup Türk komşusu ve değerleri ile bir türlü yıldızı barışmamaktadır. Halbuki karısı Helga (Wilma Elles)’in bir şikayeti olmadığı gibi Türk örf ve adetlerinin müdavimidir.

Oyuncular

Dizi >> Diziler >> Gurbette Aşk

Diziler

İlgili Haberler