Hakan Türkşen

Hakan Türkşen

Hakan Türkşen
Oyuncu, Yapımcı

Doğum Tarihi: 17.11.1975

Doğum Yeri: İstanbul, Türkiye

17 KASIM 1975'DE  İSTANBUL ÜSKÜDAR'DA DOĞDU. EĞİTİMİNE İSTANBUL'DA DEVAM ETTİ. ORTAOKUL VE LİSE DÖNEMİNDEN OKUL PİYESLERİ VE  OKULLAR ARASI TİYATRO YARIŞMALARINA KATILARAK TİYATROYA ADIM ADIM YAKLAŞTI.

SAHNE VE  MİKROFONLA ERKEN YAŞTA TANIŞAN SANATÇI AYNI ZAMANDA TURNE TİYATROLARINDA YAN ROLLER BULARAK BU YÖNÜNÜ GELİŞTİRDİ. ÜSKÜDAR TEKNİK OKULLARINDAN MEZUN OLDUGU 1991 YILINDA ÖZEL TİYATROLARDA OYNAMAYA BAŞLAMIŞTI BİLE..

O YILLARDA MÜJDAT GEZEN ÇOCUK MERKEZİNDE  BİR ÇOK ÇOCUK OYUNUNDA VE ORGANİZASYONDA YER ALDI. ENİS FOSFOROĞLU YONETİMİNDE TİYATRO OKULUNDA  FONOTİK VE DİKSİYON EGİTİMLERİ ALARAK KENDİNİ GELİŞTİRDİ. TİYATRO OKULUNU BAŞARIYLA BİTİRDİ,

TELEVİZYON DİZİSİYLE İLK TANIŞMASI  1993 YILNDA ATV TELEVİZYONUNDAKİ  SÜPER BABA DİZİSİ İLE OLDU. MAHALLENİN FUTBOL TAKIMININ KAPTANI ROLÜYLE TANINMAYA BAŞLADI DİZİDEKİ GOREVİ 4 YIL DEVAM ETTİ.

ÜNIVERSİTEDE KONSERVATUVARI KAZANAMAYINCA  ULUSLARASI İLİŞKİLER EKONOMİ DALINDA YÜKSEKOKULU BİTİRDİ. YILLAR SONRA  HAYATINDAKİ EKSİĞİ FARKEDEREK  BAŞKENT İLETİŞİM BİLİMLERİ AKADEMİSİ TİYATRO BÖLÜMÜNÜ BAŞARIYLA  BİTİRDİ. DÜNYANIN BAŞLICA KENTLERİNDE FRANSA, HOLLANDA, AVUSTURYA VE AMERİKA'DA TİYATRO  SİNEMA İLE İLGİLİ BİR ÇOK ÇALIŞMA VE SEMİNERE KATILARAK  KENDİNİ GELİŞTİRMEYE OYUNCU OLMAYA DOĞRU İLERLEMEYE HER ZAMAN DEVAM EDİYOR.

ONLARCA DİZİ DENEYİMİ VE SİNEMA TECRÜBESİYLE OYUNCULUK SUNUCULUK  KARİYERİNE DEVAM EDEN HAKAN TÜRKŞEN'İN BAŞLICA ROL ALDIĞI SİNEMA FİLMLERİ  VE PROJELER ŞÖYLEDİR:
 

  Bir Don Juan Öldürmek (Sinema Filmi)
  Naci 2013
  
  Beni de Götür (Sinema Filmi)
  Hidayet 2012
  
  Nene Hatun (Sinema Filmi)
  Kemal 2010
  
  Süper Ajan K9 (Sinema Filmi)
  ÇGS Ajanı 2008
  
  Oyun Bitti (Kısa Film)
  Şoför 2008
  
  Kukla (Kısa Film)
  Üvey Baba 2007
  
  Memleket Hikayeleri - Ahçik (TV Filmi)
  Mıgır 2006
  
  Gizli Tünel (TV Filmi)
  Şair Ferit 2006
  
  Naciye'yi Kim Sevmez (TV Dizisi)
  İsa 2005
  
  Mavi Rüya (TV Dizisi)
  İsmet 2004
  
  Avrupa Yakası (TV Dizisi)
  1. 4.Sezon  Garson Mahmut (120 Bölüm) 2004 -2007
  
  Aliye (TV Dizisi)
  Dedektif Selçuk 2004
  
  İlişkiler (TV Dizisi)
  Murat 1997
  
  Süper Baba (TV Dizisi)
  Kaptan 1993 4 YIL…….

Görev Aldığı Yapımlar

Hakan Türkşen Fotoğrafları

Hakan Türkşen Haberleri

Portreler