Harry Potter ve Azkaban Tutsağı

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı

Puan : 8/10 3 oy
Yönetmen: Alfonso Cuarón
Oyuncular
Tür: Macera, Fantastik
Yapım Yılı: 2004 (141 dk)
Vizyon Tarihi: 4 Haziran 2004 Cuma
Senaryo: J.K. Rowling, Steve Kloves
Yapımcı Firma: Warner Bros. Pictures
Yapım Ülkesi: ABD, İngiltere
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı Filminin Konusu

Harry Potter'ın Hogwarts Büyücülük ve Cadılık Okulu'ndaki üçüncü yılı, daha öncekinden daha eğlenceli, fantastik ve bir o kadar da tehlikeli olacak.

Genç büyücü adayı, şimdiye kadarki en büyük mücadelesine hazırlanmak zorunda. Zira karşılaşması gereken kişi, en büyük düşmanı kara büyücü Lord Voldemort'un işbirlikçisi olduğu söylenen, Azkaban hapishanesinden firar etmiş çılgın büyücü Sirius Black.

Black'in, Potter ailesine ihanet edip ölümlerine sebep olan kişi olduğu doğru mu? Black'in ilan etmiş olduğu gibi en büyük amacı yarım bıraktığı işi bitirmek için Harry'yi öldürmek mi? Azkaban'da azılı canilere göz kulak olmak ve gerektiğinde onları ruhsuz birer posaya dönüştürerek cezalandırmakla görevli Ruh Emiciler neden bu kadar tedirginlik verici? Yeni Karanlık Sanatlara Karşı Korunma hocası Lupin, kendinden öncekiler gibi bir sır mı saklıyor?

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 3 Yorum
 • Film Notu 5/10
  Orhan Demir 12.04.2011 00:37:00
  Serinin kuşkusuz en izlenilebilir filmiydi. Gary Oldman Sirius Black rolü ile renk katmış. Ama filmin finalinde ortaya çıkması ilginç. Böyle bir oyuncu tüm film boyunca oynatmaları gerekirdi. Gary Oldman'ı Hannibal filminde izlemiştim marjinal rollerin hakkını fazlası ile veriyor. Harry rolünde ki Danny bu filmde spastik hareketleri ile beni şaşırttı. Dumbledore rolünü yeni devralan aktör ölen Richard Harris'i aratmadı tıpatıp benziyor. Görsel efektler çok iyiydi. Müzikte keza müthişti.
 • Film Notu 10/10
  fageb 7.04.2011 13:05:00
  bencede serinin en güzel filmi :)
 • Film Notu 10/10
  esra ceyhan 26.08.2009 18:00:00
  serinin en güzel filmiydi bence..

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı Filminin Oyuncuları