Hayat Devam Ediyor

Hayat Devam Ediyor

Puan : 4/10
Yönetmen: Yıldız Hülya Bilban, Mahsun Kırmızıgül
Oyuncular
:
Slogan: Hayat devam ediyor...
Tür: Dizi, Aile, Drama
Yapım Yılı: 2011
Yapımcı Firma: ATV
Yapım Ülkesi: Türkiye
Orijinal Dil: Türkçe
Resmi Site: http://www.atv.com.tr/diziler/yeni_diziler/2009/10/01/hayat-devam-ediyor yeni
Yayıncı Kanal: ATV

Dizinin Konusu

Çömlekçi İsmail zorla evlendirildiği karısı Kudret'ten dört, aşık olup Kudret'in üzerine kuma getirdiği Cennet'ten ise üç çocuğa sahiptir. İsmail, çömlekçilikten artık para kazanamamaktadır ve birkaç oğlu Siraç ve kızı Zeliha'nın desteğiyle İstanbul'a göç etmeye karar vermiştir. Bu arada ailenin ortanca kızı güzeller güzeli Hayat, yörenin en eski ailelerinden birinin oğlu Kerem'le gizliden aşk yaşamaktadır.

Gençlik heyecanı ve aşk ateşi ikisinin de hata yapmasına neden olur ve Kerem'le Hayat evlenmeden önce beraber olurlar. Aile bunu öğrenince şehrin en zengin, acımasız ve güçlü adamlarından 70 yaşındaki Abbas'ın 15 yaşındaki Hayat'ı istemesini fırsat bilip kızı Abbas'a verirler. Bu olaylar nedeniyle aile, İstanbul'a neredeyse 'kaçarak' gidip yerleşir. Ancak büyük şehir onlar için büyük bir tuzaktır.

İbrahim ve eşlerinin İstanbul'a bir türlü uyum sağlayamamaları, İbrahim'in çocuklarından Şirin'in şöhret ve para tutkusu, Bekir'in karanlık yollara sapması, bir kolu sakat olan sessiz Malik'in şehirde giderek erozyona uğraması, Hayat'ın küçücük bedeninin ve ruhunun kabuk bağlamasıyla, etrafına ördüğü duvarların arkasında kalması ve acımasız ve sert bir karakter olup çıkması, büyük oğlan Siraç'ın imkansız aşkı, Zeliha'nın ailesi ve aşkı için direnişi gibi iç içe geçmiş durumlar hikayenin temel taşlarını oluşturuyor.

Oyuncular

Dizi >> Diziler >> Hayat Devam Ediyor

Diziler

İlgili Haberler