Yönetmen: Reha Erdem
Oyuncular
Yapım Yılı:
Vizyon Tarihi: 27 Mart 2009 Cuma
Senaryo: Reha Erdem
Yapımcı Firma: Atlantik Film
Dağıtıcı Firma: Tiglon Film

Hayat Var Filminin Özeti

Hayat, babası ve yatalak dedesi ile birlikte, İstanbul Boğazı’na açılan bir dere ağzındaki ahşap bir evde yaşamaktadır. Babası ailenin hayatta kalmasını sağlamak için küçük teknesiyle bu sularda balıkçılık yaparken, bir taraftan da birtakım yasadışı işlere girip çıkar. Hayat bu zorlu, sert ve acımasız dünyaya doğmuştur ama yaşama sıkı sıkıya sarılır. Dünyadaki adaletsizliklere karşı cesaretini, dayanıklılığını ve umudunu yitirmez.

Yorum Yaz"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 2 Yorum
  • Film Notu 8/10
    Orhan Demir 5.5.2011 22:41:00
    Bir Reha Erdem klasiği daha... Ustalık böyle birşey olsa gerek... Hem yönetmen hem senarist hem de ses miksaj gibi maharetlere sahip uluslararası arenada bizleri daha nice filmleri ile temsil etme yeteneğine sahip nadir kişilik.... Elit İşcan'da Hayat rolü ile filme hayat vermiş. Kücük Kadınlar dizisinde rolü icabı çok pasif kalsada bu filmde yaşından beklenmeyecek olgunlukta oynamış. Dede rolünde ki Levent Yılmaz'da astımlı hasta rolünü mükemmel oynamış. Senaryo çok ilginç. Hayatın tüm olumsuzluklarını kasvetli ortamlarla ve puslu gökyüzü ile birde ilginç mırıltılar ve vapur sirenleri ile senkronize ederek bizi sıkıntıya sokmasına rağmen film Hayat'ın ekseninde bizleri empati kurmaya zorluyor. Film mutlaka izlenmeli.
  • Film Notu 10/10
    botan günes 30.1.2011 22:50:00
    Elit işcan bana göre dünyanın en başarılı oyuncularından bitanesi hayat var filmindeki başarısı tartışılmaz ayrıca güzelliği göz kamaştırıcı onunlan cehennemde bile olmaktan mutluluk duyarım ayrıca frikikleride bir ayrı güzellik

Hayat Var Filminin Oyuncuları


>> >> Hayat Var

Vizyondaki Filmler

Hangi Film Nerede Oynuyor