Hayatındaki Azizleri Keşfetme Kılavuzu

Hayatındaki Azizleri Keşfetme Kılavuzu

Puan : 6/10 4 oy
Yönetmen: Dito Montiel
Oyuncular
Tür: Drama, Psikolojik
Yapım Yılı: 2006 (98 dk)
Vizyon Tarihi: 19 Ocak 2007 Cuma
Senaryo: Dito Montiel
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: A Guide to Recognizing Your Saints

Hayatındaki Azizleri Keşfetme Kılavuzu Filminin Konusu

Modern zamanların “Mean Streets”i olan HAYATINDAKİ AZİZLERİ KEŞFETME KILAVUZU, New York’ta Astoria Queens’in sıcak, ter kokulu ve şiddet dolu caddelerinde yaşanan gerçek bir hayat hikayesi. Bu hikayede yaşananlar, sadece Dito Montiel’in hayatını değiştirmekle kalmayıp çevresindeki herkesin yaşamını etkiler.

Hasta babasının, despot ruhlu arkadaşının ve tek koruyucusu Antonio’nun, adeta meydan savaşı yaşanan çevresinin ve gençliğin şehvet dolu baştan çıkarıcı arzularının arasında sıkışıp kalan Dito Montiel, oralardan çekip gitme ve bildiği, tanıdığı her şeyden uzaklaşma arzusunu zorlukla bastırabilmektedir. Günahlarının bedelini, ancak 15 yıl sonra Queens’e dönüp bir zamanlar yaşamını etkilemiş “azizler” ile yüzleştiğinde ödeyebilecek.

Hayatındaki Azizleri Keşfetme Kılavuzu Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 4 Yorum
 • Film Notu 9/10
  bilgeSu metal 15.03.2008 14:13:00
  yaa harika bi film..başta ne bu yaa nekadar saçma dedirtiyoo ama..bittiğinde kalkıp alkışlamak istiyosunuz..mükemmel bi hikayee..bir vefasızlık hikayesi bukdr mükemmel anlatılablirdi ancak..diyecek söz bulamıyorum..!!..filmde ağlıycağınz sahnelerde var,iğreniceğiniz yerlerde..tam bir sanat filmi..
 • Film Notu 10/10
  kakao 10.03.2007 11:04:00
  Filmi izlemeden onceki 2 gun uyumamistim.Bu yuzden kizarkadasimin zoruyla gittigim sinemada gecicek 1.5 saatin guzel bir dinlenme seansina donusucegini umuyordum ama tek bir an bile gozlerimi kirpmadan filmi izledim,tavsiye ederim
 • Film Notu 10/10
  umay suat 6.03.2007 10:49:00
  Bir yaşam böyle anlatılır dedirten bir film.Kahraman Dito'nun çevresindeki inasanlar ve Dito'nun bir yandan yaşadığı bunalım çok etkileyiciydi.Vefa duygusunun ne olması gerektiğini filmde çok iyi anlatmış,bilmeyenlerin izlemesini tavsiye ediyorum.
 • Film Notu 10/10
  ismail Orhan Sönmez 26.02.2007 12:54:00
  Son dönemlerde izlediğim en güçlü oyunculukları içeren bir film. Konu çok derinlikli ele alınmış . Diğer Holywood filmlerinin aksine yaşamın modern kollektif sürecin çarkları arasında can çekişip bireyselliğini yitirişi ve bu süreçte yaşama tutunmaya çalışan insanların dramı iyi ele alınmış . Jerome david salingerin anlatılarının görsel versiyonu ile yüzleştiğimi düşündüm

Hayatındaki Azizleri Keşfetme Kılavuzu Filminin Oyuncuları