Hayvanlar Melekler ve İnsanlar

Hayvanlar Melekler ve İnsanlar

Puan : 7/10 1 oy
Yönetmen: Michael Di Jiacomo
Oyuncular
Tür: Romantik
Yapım Yılı: 1997 (103 dk)
Vizyon Tarihi: 9 Haziran 2000 Cuma
Senaryo: Michael Di Jiacomo
Yapımcı Firma: Magnolia Mae
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Animals

Hayvanlar Melekler ve İnsanlar Filminin Konusu

New York caddelerinde çalışan Henry isimli bir taksi şoförünün

( Tim Roth ) arabasına günün birinde üç kişi biner ve kendilerini bilinmeyen bir yere götürmesini isterler. Yaşamı hayal kırıklıklarıyla geçmiş olan Henry, bir süre düşündükten sonra bu üç eksantrik yolcuyla birlikte sonunun nereye varacağı belli olmayan bu yolculuğa çıkmaya karar verir. Ormanlar içerisindeki küçük bir kasabada noktalanan bu yolculukta Fatima ( Mili Avital ) adlı çok güzel bir kadınla tanıştığında bir gerçeği fark eder. Bu kadın da kendisi gibi yaşamın getirdiği hayal kırıklıklarından acılar çekmiştir. Bundan sonrasında hem düşlerinin peşinden koşmanın gerekliliğini, hem de bunun olanaksızlığını birlikte keşfedeceklerdir.

Çekim Bilgileri

" Hayvanlar Melekler ve İnsanlar " ( Animals ), New York'lu bir taksi şoförünün bir rastlantı sonucunda üç " engin görüşlü adam " ... Devamı için tıklayın...
" Hayvanlar Melekler ve İnsanlar " ( Animals ), New York'lu bir taksi şoförünün bir rastlantı sonucunda üç " engin görüşlü adam " ile tanışmasının ve onların cesaretlendirmesi üzerine büyün cesaretini toplayarak onlarla birlikte coşkularla yüklü ve heyecan verici bit yolculuğa çıkmasının öyküsünü anlatan özgün ve eksantrik bir çalışma.

Yönetmenliğini ve senaristliğini ödüllü film yapımcısı Michael Di Jiacomo'nun üstlendiği filmin başrollerinde, Tim Roth, Mili Avital, Rod Steiger, Barbara Bain, John Turturro, Mickey Rooney ve Lothaire Bluetau gibi deneyimli oyuncular yer alıyor.

New York'lu taksi şoförünü oynayan Tim Roth, bugüne dek canlandırdığı unutulmaz karakterler sayesinde olumlu bir kariyer edindi. Sinemaya Liam Neeson ve Jessica Lange ile paylaştığı " Rob Roy " adlı filmle başlayan aktör, bu filmdeki performansıyla En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Oscar ve Altın Küre'ye aday gösterildi. Son dönemlerde " Gridlock'd " adlı filmde başrolü Tupac Shakur ile paylaşan ve Woody Allen'ın " Everyone Says I Love You " adlı çalışmasının kadrosunda yer alan Tim Roth, uluslar arası çaptaki şöhrete iki Quentin Tarantino filmiyle, " Pulp Fiction " ( Ucuz Roman ) ve " Reservoir Dogs " ( Rezervuar Köpekleri ) ile ulaştı. Robert Altman'ın " Vincent and Theo " and " Captives " adlı filmlerinde iyi bir oyunculuk portresi çizen aktörü, yakın bir zamanda " Hoods " adlı bir yapımda Laurence Fisburne ve Venessa Williams ile izleyeceğiz.

New York Üniversitesi'nin Sinema Yüksek Lisans Programı mezunu olan ve geçtiğimiz yıllarda Sundance Film Enstitüsü'nde senaryo yazarlığı ve yönetmenlik üzerine öğretim üyeliği de yapan Michael Di Jiacomo, aralarında " The Lost Treasure of Captain Cornelius ' Deadeye ' Tuckett "in de yer aldığı çok sayıda kısa filmin yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendi. Yönetmenliğini Stefano Salvati'nin yaptığı 1999 yapımı " Castelnuvo " adlı filmin senaryosunu yazan Di Jiacomo'nun deneysel kategoride ( öğrenciler bölümü ) bir de Oscar'ı bulunuyor.

Filmde taksi şoförü Henry'nin yaptığı esrarengiz yolculuğun ardından küçük bir kasabada keşfettiği ve hayatının kadını olduğuna inandığı Fatima'yı İsrail'in genç kadın oyuncularından Milli Avital canlandırdı. Ülkesinde çevirdiği " Over the Ocean " adlı filmdeki performansıyla En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında İsrail'in Oscar'ı sayılan ödülü kazandı. Güzelliği ile dikkat çeken Avital, " Groopie " adlı filmdeki rolüyle de En İyi Kadın Oyuncu dalında bu ödüle aday gösterildi.

Hayvanlar Melekler ve İnsanlar Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 1 Yorum
  • Film Notu 10/10
    murat özdağ 22.01.2005 14:22:00
    hiç film izlemesem yılda 1 film izlesem bu filmi izlerdim.

Hayvanlar Melekler ve İnsanlar Filminin Oyuncuları