Tayfun Pirselimoğlu
Hiçbiryerde

Hiçbiryerde

Puan : 8/10 1 oy
Yönetmen: Tayfun Pirselimoğlu
Oyuncular
Tür: Drama
Yapım Yılı:
Vizyon Tarihi: 20 Eylül 2002 Cuma
Senaryo: Tayfun Pirselimoğlu
Yapımcı Firma: Luna Film [de]
Yapım Ülkesi: Türkiye
Orijinal Dil: Türkçe
Resmi Site: www.hicbiryerde.com

Hiçbiryerde Filminin Özeti

Şükran (Zuhal Olcay) Haydarpaşa garının gişesinde çalışan kırk yaşlarında bir kadındır. Tek oğlu Veysel bir tel çekme atölyesinde çalışmaktadır. Ölmüş olan kocasının politik olaylara karışmasından dolayı çok acı çekmiş olan Şükran oğlunu bu tür olaylardan uzak tutarak korumaya çalışır. Oğlunun bu tür olaylardan uzak olduğuna emin olmasına rağmen bir gün Veysel kaybolur.

Şükran’ın oğlunu bulmak için sarf ettiği bütün çabalar sonuçsuz kalır. Olağan nedenlerden kaybolduğuna inanır ve tüm yetkili makamlardan bulunması için yardım ister, ama reddedilir.

Veysel adında hiç kimsenin tutuklanmadığını söyleyip, bilinmeyen cesetleri tanımasını isterler. Bunların arasında bir tanesi tanınmayacak haldedir ve Şükran onun Veysel olmadığından emindir, ama oğlunun nişanlısı Şule (Devin Özgür Çınar) onun Veysel olduğu konusunda diretir. Veysel’in hiçbir politik olaya karışmadığından emin olduğu için Şükran, Şule ile kavga eder ve Veysel'in hayatta olduğu ve bir gün mutlaka ortaya çıkacağı konusunda ısrar eder. Şükran umutsuzca her yerde oğlunu aramaya başlar. Bir gün Haydarpaşa kalabalığında onu görür ama ulaşamaz. Bu olayı arkadaşlarına anlatır ama hiç kimse ona inanmak istemez. Berber Ahmet, Şükran'ı telkin etmeye çalışır. Bir Pazar sabahı Berber Ahmet, Şükran'ı ziyaret eder ve tanıdığı Cezmi adındaki bir polisin Veysel adındaki bir gençle ilgili ilginç bir hikaye anlattığını söyleyerek onu ziyaret etmelerini önerir. Cezmi onlara bu gencin yakalandığı gün kaçtığını ve garip bir biçimde Mardin'de görüldüğünü anlatır. Buna çok heyecanlanan Şükran derhal Mardin'e gitmek üzere trene biner...

Aldığı Ödüller

Uluslararası İstanbul Film Festivali En iyi Kadın Oyuncu ödülü:Zuhal Olcay
...
Radikal Gazetesi Halk Ödülü
...
Montrea...
Devamı için tıklayın...
Uluslararası İstanbul Film Festivali En iyi Kadın Oyuncu ödülü:Zuhal Olcay
...
Radikal Gazetesi Halk Ödülü
...
Montreal Dünya Film Festivali Jüri özel büyük ödülü (2 Eylül 2002)

Yorum Yaz"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 1 Yorum
 • Film Notu 10/10
  mesut 3.4.2010 14:26:00
  90'lı yıllar faili belli cinayetler.Bir kopukluk var Zuhal Olcay'ın eşi politik biri ama Zühal Olcaysa buna karşı.İkincisi oğlu Veysel politik bir düşüncesi yokken öldürülmesi ama Zuhal Olcay'a polislerin hiç bir şekilde karışmaması.Onu takip etmesi ailenden herhangi birinin politik olması içinde olmasada bütün aileyi bu çemberin içine alıyor.Veyselin apolitik olduğu halde faili belli bir cinayete kurban gitmesi oğlunu arayana kadarda Zuhal Olcay'ın hiç bir şekilde polis tarafından takip edilmemesi eksiklik.Eksik noktalarına rağmen konu bakımından iyi bir film

Hiçbiryerde Filminin Oyuncuları

Film Kritiği

 • Duygusallığın katı hali

  Duygusallığın katı hali

  Geçtiğimiz haftalarda vizyona giren ve Tayfun Pirselimoğlu’nun yönettiği ayrıca Zuhal Olcay’ın başrolde oynadığı “Hiçbiryerde” isimli film hakkında o..
  14.11.2002


>> >> Hiçbiryerde

Vizyondaki Filmler

Hangi Film Nerede Oynuyor