Hiroyuki Sanada

Hiroyuki Sanada

Hiroyuki Sanada
Oyuncu, Seslendirme

Doğum Tarihi: 12.10.1960

Doğum Yeri: Tokyo, Japonya

Japon oyuncu. 

Hiroyuki Shimosawa ismiyle Tokyo, Japonya'da doğdu. Sonny Chiba'nın Japon Aksiyon Kulübü'nde (Japan Action Club) eğitim gördü. Aksiyon filmleri yıldızı olmak isterken dövüş sanatları konusunda yeteneğini geliştirdi.

Sanada ilk ciddi rolünü Makoto Wada'nın yönetmenliğini yaptığı Mahjong Hourouki filminde aldı. Birçok Japon yapımında rol aldıktan sonra 2003 yılı ABD yapımı Son Samuray ve 2007 yılı ABD yapımı Bitirim İkili 3 filmleriyle tanındı. Sanada 2010 yılında Lost'un final sezonu olan altıncı sezonunda rol aldı.

Filmografi

2013 The Wolverine - Shingen
2008 Speed Racer
2007 Rush Hour 3
2007 The City of Your Final Destination
2007 Gün Işığı
2005 The White Countess
2005 Bokoku no Aegis - (Aimless Aegis)
2005 Söz
2003 The Last Samurai
2002 Tasogare Seibei - (The Twilight Samurai)
2002 Sukedachiya Sukeroku - (Vengeance for Sale)
2001 Minna no lye
2001 Onmyoji - (Yin Yang Master)
2001 Mayonaka made - (Round About Midnight)
2000 Hatsukoi - (First Love)
1999 Ring 2
1998 Tadon to Chikuwa - (Charcoal and Fishcake)
1998 Rasen - (The Spiral)
1998 Ringu
1998 D-Zaka no Satsujin Jiken - (D-Slope Murder Case)
1995 Sharaku
1995 Kikyu Yobidashi - (Emergency Doctor/Emergency Call)
1995 East Meets West
1994 Hero Interview
1994 Kowagaru Hitobito - (Uneasy Encounters)
1994 Chushingura Gaiden - Yotsuya Kaidan
1993 Nemuranai Machi - Shinjuku Zame - (Sleepless City - Shinjuku Shark)
1993 Bokura wa Minna Ikiteiru - (We Are Not Alone/Made in Japan)
1992 Keisho Sakazuki - (Succession Sake-saucer)
1992 Byoin e Iko 2 - (Let's Go To the Hospital 2)
1990 Byoin e Iko - (Let's Go To the Hospital)
1990 Tsugumi
1990 Rimeinzu - Utsukushiki Yushatachi - (Remains: Beautiful Heroes/Yellow Fangs)
1989 Docchi ni Suruno - (Which Do You Choose)
1988 Kaito Ruby - (Funny Robber Ruby)
1988 Wong ga Jin si - (Royal Warriors/Line of Duty/Police Assassins/Ultra Force)
1987 Hissatsu 4: Urami Harashimasu - (Sure Fire Death 4: We Will Avenge You)
1986 Wong Ga Jin Si - (Royal Warriors)
1986 Kataku no Hito - (Man of Desire)
1986 Inujini Seshi Mono - (One Who Died in Vain)
1985 Kamui no Ken - (Blade of Kamui/Dagger of Kamui/Revenge of the Ninja Warrior)
1984 Mahjong Horoki - (Mahjong Vagrant Life)
1984 Kotaro Makaritoru - (There Goes Kotaro)
1984 Irodori-gawa - (The Street of Desire)
1983 Satomi Hakkenden - (Legend of the Eight Samurai)
1983 Iga No Kabamaru
1982 Kamata Koshinkyoku - (Fall Guy)
1982 Dotonboringawa - (Lovers Lost)
1982 Iga Ninpocho - (Ninja Wars/Black Magic Wars/Iga Magic Story)
1982 Long Zhi Ren Zhe - (Ninja in the Dragon's Den)
1981 Hoero! Takken - (Roaring Fire)
1981 Moeru Yusha - (Burning Brave)
1981 Bokensha Kamikaze
1981 Samurai Reincarnation - (Makai Tensho)
1981 Uchu kara no Messeji - (Swords of the Space Ark/Message from Outer Space)
1980 Bugeicho-Momochi Sandayu - (Shogun's Ninja)
1980 Tonda Kappuru - (The Terrible Couple)
1979 Sanada Yukimura no Boryaku - (Renegade Ninjas/Death of the Shogun/The Shogun Assassins)
1979 Sengoku Jieitai - (minor role in G.I. Samurai/Time Slip)
1978 Uchu kara no Messeji - (Message from Space/Message from Space: Galactic War)
1978 Yagyu Ichizoku no Inbo - (Yagyu Clan Conspiracy)
1974 Chokugeki Jigokuhen - (Executioner/Direct Hit/Hell Fist)
Televizyon

2010 Lost
2004 Locked-in Shokogun - (Locked-in Syndrome)
2001 Hikon Kazoku - (Unmarried Family)
1999 Furuhata Ninzaburō
1999 Summer of Detectives
1999 Kujira wo Mita hi
1998 Tabloid
1998 Sono Otoko no Kyofu - (That Man's Fear)
1997 Konna Koi no Hanashi - (The Story of Love)
1997 Shin Hanshichi Torimonocho
1996 Hideyoshi
1995 Abe Ichizoku - (Abe Clan)
1995 Seiya no Kiseki - (Miracles in the Holy Night)
1994 The Reason I Owed to Her
1993 Koko Kyoshi - (High School Teacher)
1993 Toyotomi Hideyoshi
1992 Seiteki Mokushi Roku
1992 Shimizu Jirocho
1991 Taiheiki
1990 Shingo Jyuban Shobu
1989 Sakamoto Ryoma
1989 Oda Nobunaga
1988 Tokugawa Ieyasu/Ieyasu Tokunaga
1988 NY Love Story
1988 I Love You So Much
1987 Dokuganryu Masamune - (One-Eyed Dragon Masamune)
1987 Sweet Memories
1987 Dokyusei wa 13 sai
1987 Ore to Aneki - (Me and Sister)
1985 Kage no Gundan IV - (Shadow Warriors IV)
1985 And Then, War is Over
1985 Ninja Akakage
1984 Sabarashiki Sakasu Yaro
1984 Chodenshi Bioman
1982 Kage no Gundan III - (Shadow Warriors III)
1982 Yagyu Jyube Abare Tabi
1981 Kage no Gundan II - (Shadow Warriors II)
1980 Yagyu Abare Tabi
1979 Uchu Kara no Messeji: Ginga Taisen - (Message from Space: Galactic Battle)
1978 Yagyu Clan Conspiracy
1978 Abarenbo Shogun
1978 Seven Detectives
Tiyatro

2000 Okepi! - (The Orchestra Pit)
1999 King Lear
1998 Hamlet
1994 Paper Moon
1993 Moonlit Club
1989 Broadway Bound
1988 Big River
1987 Little Shop of Horrors
1986 Stuntman Story
1986 Romeo and Juliet
1985 Tenshu Story
1984 Yukai na Kaizoku Daiboken
1981 Yagyu Jyube
1978 Yagyu Clan Conspiracy

Görev Aldığı Yapımlar

Hiroyuki Sanada Fotoğrafları

Hiroyuki Sanada İle İlgili Haberler

Portreler


Vizyondakiler