İkimizin Hikayesi

İkimizin Hikayesi (The Story of Us)

Puan : 3/10 7 oy
Yönetmen: Rob Reiner
Oyuncular
Tür: Komedi, Romantik
Yapım Yılı: 1999 (94 dk)
Vizyon Tarihi: 30 Haziran 2000 Cuma
Senaryo: Alan Zweibel, Jessie Nelson
Yapımcı Firma: Castle Rock Entertainment
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: The Story of Us
Resmi Site: www.thestoryofus.net/

İkimizin Hikayesi Filminin Konusu

15 yıllık evlilikten sonra çift kendisini evrensel bir paradoksun içinde bulur: Başlangıçta müşiş bir aşkla birbirini seven çift neden şimdi gitgide birbirinden uzaklaşmaktadır?

Ilişkileri artık iyice içeriğini kaybeden Jordan çifti, çocukları 12 yaşındaki Josh ve 10 yaşındaki Erin yaz kampındayken ayrılmaya karar verirler. Ben ve Katie çiftinin bir arada kalabilmesinin tek yolu birbiri ile olabildiği kadar az iletişim içerisinde olmaktır. Ben ve Katie birbirinden ayrı geçirdikleri zaman boyunca geçmişte çok şeyi paylaştıklarını fark ederler. Yaşadıkları ortak mutluluklar onları bir araya getiren nedendir.

Katie, evliliğe kimliğini veren kişidir. Aynı zamanda her şeyin yerli yerinde olmasını isteyen son derece titiz biridir ve bulmaca dizayn ederek yaşamını kazanmaktadır. Çok güçlü paylaşma güdüsü sonucunda Ben ile evlenir.

Bir yazar olan Ben ise mutlu sonlara inanan romantik, dünyayı olduğu gibi görmek yerine olması gibi görme eğiliminde olan biridir. Bu özelliği onun olayları kontrol etme gücünü iyice zayıflatmaktadır.Yaşamının acımasız döngüsü, son derece olumlu duygular üzerine bina edilmiş bu ilişkiyi zamanla yıpratır.

Çekim Bilgileri

Son derece gerçekçi olmaya çalışan bir romantik komedi filmi olan
" İkimizin Hikayesi " ( The Story of Us ), Ben ve Katie Jo...
Devamı için tıklayın...
Son derece gerçekçi olmaya çalışan bir romantik komedi filmi olan
" İkimizin Hikayesi " ( The Story of Us ), Ben ve Katie Jordan çiftinin sıcak hikayesini konu alıyor. Başrollerini Bruce Willis ve Michel Pfeiffer'ın paylaştığı filmin yönetmenliğini sinema yaşamı boyunca birçok başarılı filme imza atmış olan Rob Reiner üstleniyor.

" İkimizin Hikayesi "ni evliliğin, uzun zaman dilimleri göz önüne alındığında ne anlama geldiğini sorgulamaya çalışan bir film olduğunu vurgulayan yönetmen Rob Reiner, bu yüzden de uzun süre evli kalmış ve yıllar sonra evliliklerinin devamını tartışan bir çifti filmin ana çekirdeği haline getirdiğini söylüyor. Filmde aynı zamanda Ben'in en iyi arkadaşı olan Stan rolünü canlandıran yönetmen, filmin daha önceki benzer filmlerden ayrılan özelliğini şöyle dile getiriyor : " Daha önce pek çok kez boşanma ve boşanmanın getirdiği sorunları işleyen filmler yapıldı. Ama biz evliliğin tam da bitme ya da devam etme karar anını filme almak istedik. "

Son derece zarif bir güzelliğe ve aynı zamanda nadide bir rol yeteneğine sahip olan Michel Pfeiffer, filmin ana karakterlerinden Katie'yi canlandırdı. Senaryoyu ilk kez gördüğünde çok zekice ve aynı şekilde çok sevimli bulduğunu belirten Pfeiffer, evrensel bir sorun olan, mutlu başlayan evliliklerin zamanla çıkmaza girmesi olgusunun hiç bu kadar yoğun ve duyarlı bir anlatımla dile getirilmediğini savunuyor. Katie rolünün tam kendisine göre olduğunu düşünen aktris, Katie'nin son derece sıradan özelliklere sahip olmasına rağmen, bu sadeliğiyle milyonlarca insana kolayca ulaşabilecek birisi olduğunu söylüyor.

" Fantasy Island " adlı TV dizisiyle şov dünyasına adımını atmadan önce bir süper markette çalışan Michel Pfeiffer, Al Pacino'nun karısı rolünü oynadığı " Scarface " filmiyle ilk kendini gösterdi. Bu filmin ardından Susan Sarandon ve Jack Nicholson ile birlikte oynadığı
" Married to The Mob " ile üne kavuşan aktris, " Dangerous Liaisons " filmiyle En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Oscar'a aday gösterildi. " The Fabulous Baker Boys " filmiyle bu sefer En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar'a aday gösterilen Pfeiffer, kaybolan oğlunu arayan bir anneyi canlandırdığı " The Deep End of the Ocean " adlı filmin aynı zamanda yapımcılığını da üstlendi. Martin Scorsese'nin
" The Age of Innocence " adlı filmle ikinci kez bir gangster karısı rolünü oynayan aktris, Robert Redford ile " Up Close and Personal " ve Jach Nicholson ile " Wolf " adlı filmlerde birlikte rol aldı.

Katie'nin mutlu sonlara inanan romantik yazar kocası Ben rolünü, daha ziyade aksiyon filmlerindeki başarısıyla tanınan Bruce Willis üstleniyor. Dünyayı olduğu gibi görmek yerine olması gerektiği gibi görme eğiliminde olan Ben karakterini oynarken epey ter döktüğünü itiraf eden aktör, bu konuda yönetmen Rob Reiner'den çok yardım aldığını belirtiyor.

İlk olarak tiyatro sahnelerinde boy gösteren Willis daha sonraları kendini televizyonun büyülü şov dünyasına kaptırıyor. Tüm dünyada beğeniyle izlenen " Mavi Ay " ( Moonlighting ) dizisiyle üne kavuşan aktör, dizideki performansından dolayı Emmy ve Altın Küre ödüllerine layık görüldü. Kim Basinger ile oynadığı " Blind Date " adlı komedi filmiyle büyük ekranın şeker yüzlü ve aynı zamanda seksi gülüşlü sevimli erkeği haline gelen Willis, her ne kadar " Zor Ölüm " serisiyle bu imajını silmeye çalıştıysa da başarılı olamadı. Aktör daha sonraları " 12 Maymun " ( 12 Monkeys ), Quentin Tarantino'nun " Ucuz
Roman ", " Son Adam " ( Last Man Standing ), " Beşinci Element "
( The Fifth Element )," Çakal " ( The Jackal ) ve " Şifre Merkür "
( Mercury Rising ) filmleriyle ününü perçinledi. 1998 yılında " Armageddon " ile büyük bir gişe başarısının altına imza atan aktör, kısa bir süre önce özellikle eleştirmenler tarafından olumlu not alan
" Altıncı His " (The Sixth Sense)İle kariyerini sağlamlaştırdı.

Son yirmi yılın en başarılı filmlerinin pek çoğuna imza atan Rob Reiner, filmleri hem eleştirmenler hem de seyirciler tarafından beğeniyle karşılanan bir yönetmen. Oyuncu olarak başladığı sinema dünyasındaki serüvenine, yönetmen ve yapımcı olarak devam eden Reiner, " All in My Family " adlı TV dizisiyle Emmy Ödülü'nün sahibi oldu. " When Harry Met Sally ", " Misery " gibi gişe yapan filmlere imza atan yönetemen, " A Few Good Men " ( Birkaç İyi Adam ) ve
" The American President " ( Amerikan Başkanı ) gibi epey ses getiren filmleriyle anılıyor.

(Kaynak: Bigglook)

İkimizin Hikayesi Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 7 Yorum
 • Film Notu -/10
  fh 3.11.2015 22:31:00
  guy
 • Film Notu -/10
  erhan baytar 8.10.2007 00:24:00
  Duygusal komedi sevenlerin kaçırmaması gereken bir film.Evliliğe gerçekçi bir bakış açısı.İzleyin,boşa harcanmamış 1,5 saat geçirmiş olacaksınız.
 • Film Notu 8/10
  selçuk genç 29.11.2002 16:16:00
  İkimizin Hikayesi hoş bir romantik komedi. Michelle Pfeiffer ve Bruce Willis güldürmeyi başarıyorlar gerçekten.Güzel bir 1,5 saat geçirmek isteyenler seyretmeli.
 • Film Notu -/10
  SİBEL AYGÜN 29.08.2000 09:34:00
  Baştan sona kadar tartışma ile geçen bir filim ama yine barışmasını bilen insanlar bence her evli insanın izlemesi gerek.
 • Film Notu 10/10
  ÖZLEM 31.07.2000 17:45:00
  HER AİLEDEKİ EŞLER ARASINDA YAŞANAN OLAYLARIN KALEME ALINIŞI ÇOK MUHTEŞEM OLAĞANÜSTÜ BİR FİLM DUYGUSAL FİLMLERDEN HOŞLANANLAR İÇİN KAÇIRILMAYACAK FIRSAT
 • Film Notu 6/10
  volkan 30.07.2000 12:15:00
  benim tarzım değil çok ağır bir film can sıkıcı ve insanda merak uyandırmıyor. filmin sonunu başından tahmin edebilirsiniz.gidip gitmemek size kalmış
 • Film Notu 1/10
  Yavuz Demir 25.07.2000 23:08:00
  Film tam anlamıyla bir sapık ürünü. Asla bir aile filmi değil hatta tek başına bile insanın utanmadan seyredebilmesi için haya duygusu olmaması gerekiyor. Bu filme bu kadar yüksek puan verenleri ve yıldız veren site yapımcılarını kınıyorum. İğrençlik ve rezalet dolu bir film. Ayrıca filmde konu olan evlilik ve aile hayatı asla geleneksel türk-islam aile yapısında ve yaşamında olmayan bir hayat. Kesinlikle tavsiye etmiyorum.

İkimizin Hikayesi Filminin Oyuncuları