İkisini de Sevdim

İkisini de Sevdim (Splendor)

Puan : 3/10 1 oy
Yönetmen: Gregg Araki
Oyuncular
Tür: Komedi
Yapım Yılı: 1999 (93 dk)
Vizyon Tarihi: 21 Temmuz 2000 Cuma
Senaryo: Gregg Araki
Yapım Ülkesi: ABD, İngiltere
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Splendor

İkisini de Sevdim Filminin Konusu

Veronica (Kathleen Robertson) ve birbirilerine hiç benzemeyen iki aşkı Abel (Johnathon Schaech) ve Zed’i (Matt Keeslar) anlatan komedi filmi, bir kadının iki aşk arasında kalmasını inceliyor.

Abel çok sevimli, zeki ve karşısındaki kadına beyin olarak çok uyum sağlayabilecek nitelikte bir erkekken, Zed onun tam tersine tamamen hayvani bir çekiciliğe sahip bir erkektir. Her ikisi ile birlikte olmak ve her ikisinin de Veronica için deli divane olması üçlüyü bir çatı altında yaşama noktasına kadar getirir.

Her türlü harcamayı evin iki erkeği ortak bölüşmektedirler... Altı ay boyunca her şey çok güzel gider. Ta ki Veronica her annenin kızı için ideal göreceği bir koca olan Ernest (Eric Mabius) ile tanışana kadar...

Los Angeles’da yasayan 20’li yaslarindaki üç insanin birlikteligini ve aralarindaki iliskiyi isleyen bir komedi toplum degerlerini degil insanlarin bu degerleri kendi içlerinde yorumlamalarinin komedisini yapiyor.

Greg Araki Splendor için hikayesi kadar içinde bulunan esprileri ile de yeni bir proje ile karsi karsiya olduguna kanaat getirmistir. TEEN APOCALYPSE TRIOLOGY’i henüz bitirmis olan Araki gerçekten farkli ve nitekim digerlerinden daha neseli bir proje arastirmasina girismisti. “

30’lu ve 40’li yillarin kelime aralarina seksle ilgili esprilere yerlestiren filmleri daha okul yillarinda bile favorimdi. –Howard Hughes, Preston Sturges, Leo Mc Carey- Onlar zamanlarinin geleneksel komedilerinde harikalar yaratmislardi. Fakat bir de bu geleneklerden ayrilan yenilikçi ve postmodern bakis açisi vardi ki, zamanimizda artik herkes bu tarzi benimsemisti. 30’lu yillarin komedi ruhunu tasiyan ama gerek görsellik gerekse teknolojik olarak tamamen bir 90’li yillar komedisi aradigim firsatti.” 1997 yili sonlarinda senaryo çalismalari tamamlanan filmin yapimina ise 1998’de baslanmis.

Araki DOOM GENERATION filminde birlikte çalistigi görüntü yönetmeni Jim Fealy ve NOWHERE filminde destek aldigi yapim amiri Patti Podesta ile çalismaya karar verdi.

Oyuncular için de seçimini kendisini daha iyi anlayabilecegine inandigi ve diger filmlerinde birlikte çalismaktan mutlu oldugu Kathleen Robertson(Nowhere) ve Johnathan Schaech(Doom Generation)’i seçmisti. Filmin yapimciligini ise Damian Jones, Graham Broadbent ve Araki üstlenmistir.

(Konu: Özen Film)

Çekim Bilgileri

YAPIM EKİBİ: GREGG ARAKI(Yönetmen)

Los Angeles dogumlu olan Araki Güney California Üniversitesinde Sinema egitimi görd...
Devamı için tıklayın...
YAPIM EKİBİ: GREGG ARAKI(Yönetmen)

Los Angeles dogumlu olan Araki Güney California Üniversitesinde Sinema egitimi gördü.

1997’de NOWHERE, 1995’de THE DOOM GENERATION, 1994’te TOTALLY F***ED UP, 1992’DE THE LIVING END ve THE LONG WEEKEND, 1989’DA Bronz Leopar Ödülü aldigi THREE BEWILDERED PEOPLE IN THE NIGHT ile sinema elestirmenlerinin yeni gözdeleri arasina girdi. Ayni filmle Locarno Film Festivali Elestirmenler Ödülü aldi.

YAPIM EKİBİ: DAMIAN JONES(Yapımcı)

YAPIM EKİBİ: GRAHAM BROADBENT(Yapımcı)

YAPIM EKİBİ: GREGG ARAKI(Senarist)

YAPIM EKİBİ: JIM FEALEY(Görüntü Yönetmeni)

OYUNCULAR: KATHLEEN ROBERTSON(Veronica)

Onu rol aldigi TV dizileri ile taniyan ve seven izleyiciler Araki’nin filmleri ile sinemaya geçisini yadirgamadi. Önce CLARE ARNOLD ve BEVERLY HILLS 90210’da rol alan oyuncu, daha sonra NOWHERE, I WOKE UP EARLY THE DAY I DIED, DOG PARK gibi filmlerle kendini ispatladi. George Lucas’in ödüllü dizisi MANIAC MANSION ‘da ve LAPSE OF MEMORY, LIAR’S EDGE gibi dizilerde de rol aldi.

OYUNCULAR: JONATHAN SCHAECH(Abel)

Son olarak Guy Pearce ile basrollerini paylastigi yönetmenligini Roberta Hanley’in yaptigi WOUNDINGS ve Pen Densham’in yönettigi HOUDINI filmlerinde rol alan oyuncu, FINDING GRACELAND, WELLCOME TO WOOP WOOP, PRISCILLA, QUEEN OF DESERT, HUSH, THE DOOM GENERATION, THAT THING YOU DO, THE SPARROW, HOW TO MAKE AN AMERICAN GUILT gibi filmlerde de rol aldi.

OYUNCULAR: MATT KEESLAR(Zed)

Son zamanlarda Whit Stillman’in yönettigi THE LAST DAYS OF DISCO ve Larry David’in yönettigi SOUR GRAPES filmlerinde rol alan oyuncu, CBS yapimi olan THANKS TO A GREATFUL NATION ve DURANGO gibi yapimlarla dikkati çekti. MR. MAGOO, WAITING FOR A GUFFMAN, THE STUPIDS, SAFE PASSAGE, RUN OF THE COUNTRY, A STREETCAR NAMED DESIRE ise rol aldigi diger yapimlara örneklerdir.

İkisini de Sevdim Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
İlk yorumu siz yapın...

İkisini de Sevdim Filminin Oyuncuları