İncir Çekirdeği

İncir Çekirdeği

Puan : 4/10 4 oy
Yönetmen: Selda Çiçek
Oyuncular
Tür: Drama
Yapım Yılı: 2009
Vizyon Tarihi: 6 Kasım 2009 Cuma
Senaryo: Selda Çiçek
Yapımcı Firma: Çiçek Film
Resmi Site: www.incircekirdegifilmi.com/
Dağıtıcı Firma: Özen Film

İncir Çekirdeği Filminin Konusu

Başrollerini Özgü Namal ve Derya Durmaz'ın oynadığı film Mardinli bir ailenin bir gününü konu alır. Yedi yıl önce, ailenin askerden gelen oğlu Celil (Halil Yomak), gittikleri piknik sırasında mayına basarak ölür. Kendini sorumlu hisseden ablası Delal de (Makbule Sitare Akbaş) bir süre sonra intihar edecektir. Heda (Özgü Namal) ölen ablasının kocası Nazif'le (Barış Çakmak) evlendirilmiş ve onların küçük kızları Suham'a (Semanur Dönmez) annelik etmektedir. Film, insan yaşamının değersizliğini incir çekirdeği metaforu ile sorgular.

İncir Çekirdeği Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 4 Yorum
 • Film Notu 2/10
  Orhan Demir 26.4.2011 16:34:00
  Yönetmen'in ilk uzun metrajlı filmi diye eleştirimde olumlu davranamayacağım. Çünkü replikler kötü oyunculuklar felaket. Özgü Namal bile körle yatan şaşı kalkar misali filmin içinde acemice oynadı. Dilimizde tüy bitti yönetmenler ve yapımcılar akıllanmadı. Paranız yoksa bu işi yapmayın!! 2 kere 2 eşittir 4. Senaryo çok kopuk bir şekilde ana çıkış noktasında ki işlevselliğini yitirmiş bir şekilde ilerliyor. Bu da doğal olarak seyirciyi filmden çok çabuk kopartıyor. Zaten kültür bakanlığından da hiçbir şekilde maddi destek alınamıyor. Filmin asıl ismi 'Mıhsıçtı' olarak çıkarılması planlanmış sonra 'İncir Çekirdeği' olarak değiştirilmiş. Kusura bakmasınlar ama ikiside filmle alakalı değil ve çok saçma isimler. Filmde kıza mıhsıçtı deyip duruyorlar. O kelime cimri,nekes ya da pinti anlamına geliyor. 7 yaşında ki kıza ne alaka bu kelimeyi kullanıyorlar anlamış değilim. Sonuçta anlamsız durağan bir film. Sırf Mardin'in otantik atmosferinde çekildiği için 10 üzerinden 2.
 • Film Notu 1/10
  şükrü şakar 16.3.2011 02:06:00
  hayatımda bu kadar berbat rezil ötesi bi film izlememiştim....özgü namala bu film hiç hemde hiç yakışmadı.......film bitsin die dua ettim resmen.....
 • Film Notu 1/10
  arin arinna 11.12.2009 11:36:00
  Harcanan emeğe yazık edilmiş bir film. Hiç bir şey yok film de, ama hiç birşey.izlediğim en anlamsız filmlerden biriydi...film bittiğin de''şimdi ne oldu yani'' diyorsunuz...kesinlikle gitmeyin.
 • Film Notu 10/10
  mltm mltm 18.11.2009 00:54:00
  İncir çekirdeği'ni herkesin izlemesini kesinlikle tavsiye ederim. konusu çok etkileyici ayrıca oyuncularda bir harika. .gözleriniz dolacak..

İncir Çekirdeği Filminin Oyuncuları