İrem Derici

İrem Derici

İrem Derici
Misafir Oyuncu, Müzik, Oyuncu

Doğum Tarihi: 21.03.1987

Doğum Yeri: İstanbul, Türkiye

Türk pop şarkıcısı.

Hulusi Derici ve Jale Ediz'in kızları olarak 1987 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Dört yaşında org çalmaya başlayan sanatçı, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Piyano Bölümünü liseyle beraber bitirdi. İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji bölümünü bitiren Derici, Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans programı devam ederken O Ses Türkiye’ye katıldı ve yarı finale kadar yükseldi. Aynı dönemde Monopop isimli grubuyla Türkiye’nin birçok yerinde sahne aldı. 

Bensiz Yapamazsın isimli çalışmasıyla profesyonel anlamda müzik hayatına başladı. 'Bensiz Yapamazsın'ın sözleri Özlem Küçükyılmaz, müziği ise Melih Kibar'a aittir. Ayrıca Melih Kibar'ın son bestesi olarak bilinmektedir. Ardından Mayıs 2013'te ikinci teklisi Düşler Ülkesinin Gelgit Akıllısı'nı piyasaya çıkardı. Sözü ve müziği Sezen Aksu'ya aittir. Klibi Müyap kanalında 24 milyon izlenme sayısına ulaşarak başarı sağladı. Aynı yılın Eylül ayında İki adlı bir maksi tekli çıkartmıştır. Bu maksi teklinin ilk klibi; sözü ve müziği Hüseyin Boncuk'a ait olan 'Sevgi Olsun Taştan Olsun' isimli şarkıya çekilmiştir. Büyük kitle yaratan klip, Müyap kanalında 18 milyon kez tıklanmıştır. Maksi teklinin ikinci klibi 'Zorun Ne Sevgilim?'e gelmiştir. Ardından Neşet Ertaş şarkısı olan 'Neredesin Sen?'i yeniden yorumlamıştır.

15 Nisan 2014'te son teklisi 'Kalbimin Tek Sahibine' piyasaya çıkmıştır. Çıktığı andan itibaren dijital platformlarda 'en çok dinlenenler' arasına girmiştir ve 'Kalbimin Tek Sahibine' NetD Müzik kanalında 190 milyondan fazla izlenerek rekor kırmış. Ayrıca ilk 100 Milyon barajını aşmış Türk sanatçıdır. İrem Derici, hemen ardından ikinci maksi teklisi Üç'ü çıkardı. Çıkış şarkısı 'Bir miyiz?'e klip çekildi. Yönetmenliğini Emir Khalilzadeh üstlenmiştir. İstanbul, Balat'ta yaklaşık 16 saatlik çekim sonucu ortaya çıkan klip tüm müzik kanalları ve internet üzerinde NetD müzik adresinde yayınlanmaya başlanmıştır. Üç'ün ikinci şarkısı 'Nabza Göre Şerbet', İrem Derici'nin 'Zorun Ne Sevgilim?' şarkısında birlikte çalıştığı Emrah Karaduman ile Gökhan Şahin'in imzasını taşımaktadır. İrem Derici bu maksi teklide Azeri türküsü 'Nazende Sevgilim'i de yeniden yorumlamıştır. Türkünün aranjesi ise Rıza Esendemir tarafından yapılmıştır.

İrem Derici, 24 Mart 2015 tarihinde Değmezsin Ağlamaya isimli maxi single'ı çıkartmıştır. Maxi single çalışmasında 2 şarkı ve bir remix versiyon bulunuyor. Çıkış parçası Değmezsin Ağlamaya'nın söz ve müziği Hüseyin Boncuk, düzenlemesi Erkin Arslan’a; ikinci şarkı İstemez misin'in söz ve müziği Hüseyin Boncuk, düzenlemesi ise Uğur Can Sezen'e ait. Albümün üçüncü şarkısı ise, ünlü radyocu Rıza Esendemir'in Değmezsin Ağlamaya için yaptığı remix çalışması olmuştur. Yine İrem Derici, 9 Eylül 2015'te Aşk Eşittir Biz isimli single albümünü çıkarmıştır. Şarkının sözü ve müziği Hüseyin Boncuk'a, düzenlemesi ise Mustafa Ceceli'ye aittir. 

Derici, 12 Şubat 2016 tarihinde ilk albümü olan 'Dantel' albümünü GNL Entertainment etiketiyle yayımlamıştır. Albümün çıkış şarkısı albümle aynı ismi taşıyan 'Dantel' olmuştur. Albüme 2. Klip 24 Mayıs 2016 tarihinde Söz-Müzik Sinan Akçıl'a ait olan 'Evlenmene Bak' şarkısına çekilmiştir. Derici klipte düğünden kaçan bir gelini canlandırmıştır. Ayrıca Sinan Akçıl klipte gelinin kaçtığı kamyon şoförü rolüyle yer almıştır. Klip Youtube üzerinde 110.000.000'dan fazla izlenme sayısına ulaşarak başarı sağlamıştır. 3. klip ise 31 Ağustos 2016 tarihinde söz ve müziği Kaan Karamaya'ya ait olan 'Dur Yavaş' şarkısına çekilmiştir. İspanyol ezgileri barındıran şarkının klibinde Derici bir çingene'yi canlandırmıştır. 1 Ocak 2017'de Dantel albümünün 4. video klibi olarak 'Bana Hiçbir Şey Olmaz' yayınlanmıştır. 13 Eylül 2014 tarihinde Rıza Esendemir ile evlenmiştir. 22 Mart 2016'da anlaşmalı olarak, Gebze’de görülen duruşmayla iki yıllık evliliklerini bitirmişlerdir. İrem Derici 11 Temmuz - 21 Eylül tarihleri arasında yayınlanan, Acun Ilıcalı'nın yapımcısı olduğu ve Tv8 ekranlarında yayınlanan Rising Star Türkiye yarışmasının 2. sezonunda jüri üyeliği yapmıştır.

Mustafa Ceceli'nin 12 Şubat 2017'de çıkan Zincirimi Kırdı Aşk albümünün çıkış şarkısı 'Kıymetlim'de Ceceli ile düet yapmıştır. Şarkının klibi Youtube'da bir günde 1 milyondan fazla izlenmiştir.

Filmografi

2017 Bekar Bekir

Albümleri

2016 Dantel
2015 Tüm Şarkılar (Derleme)

EP'leri

2015 Değmezsin Ağlamaya
2014 Üç
2013 İki

Single'ları

2017 Tektaş
2016 Bambaşka Biri
2015 Aşk Eşittir Biz
2014 Kalbimin Tek Sahibine
2014 Neredesin Sen?
2013 Düşler Ülkesinin Gelgit Akıllısı
2012 Bensiz Yapamazsın

Klipleri

Bensiz Yapamazsın
Düşler Ülkesinin Gelgit Akıllısı
Sevgi Olsun Taştan Olsun
Zorun Ne Sevgilim?
Kalbimin Tek Sahibine
Bir miyiz?
Neredesin Sen?
Nabza Göre Şerbet
Aşk Olsun
Değmezsin Ağlamaya
Nerden Bilecekmiş?
Aşk Eşittir Biz
Dantel
Evlenmene Bak
Bambaşka Biri
Dur, Yavaş
Gir Kanıma
Bana Hiçbir Şey Olmaz
Kıymetlim
Tektaş

Görev Aldığı Yapımlar

İrem Derici Fotoğrafları

İrem Derici Haberleri