Yönetmen: Zeki Demirkubuz
Oyuncular
Tür: Drama
Yapım Yılı: 2001 (90 dk)
Vizyon Tarihi: 3 Mayıs 2002 Cuma
Senaryo: Zeki Demirkubuz
Yapım Ülkesi: Türkiye
Orijinal Dil: Türkçe

İtiraf Filminin Özeti

Zengin ve başarılı bir mühendis olan Harun, karısı Nilgün’ün kendisini aldattığını öğrenir. Ancak inanmak istemediğinden, ya da hâlâ aşık olduğu güzel karısını kaybetmemek için önce bu durumla yüzleşmeyip, bildiklerini karısına söylemez.

Ama zaman ağır ve acılı geçmektir ve belirsizlik dayanılır gibi değildir. Sonunda yüzleşmeye, karısına herşeyi itiraf ettirmiye karar verdiğinde uzun bir gece “sorgusu” başlar. Yedi yıldır evli olan karı koca, insan olmanın karanlığında ilerledikçe, kimin kim olduğu tanınmaz hale gelir. Yalvarmalar şiddete, gözyaşları çığlıklara karışır.Ve sabah olduğunda herşey bitmiş ve Harun uzun süredir peşinde olduğu”gerçek”le karşı karşıyadır artık. Ancak bu karısının ihanetinin değil, yıllar önce en yakın arkadaşına yaptığı ihanetin gerçeğidir.

.

Açıklar

'Kim olduğumuzu, neyi yaşadığımızı bilmeden, gerçeği merak etmeden yaşamanın pek bir sakıncası yoktur. Hatta günümüz insanı için i... Devamı için tıklayın...
'Kim olduğumuzu, neyi yaşadığımızı bilmeden, gerçeği merak etmeden yaşamanın pek bir sakıncası yoktur. Hatta günümüz insanı için iyi bir şey bile olabilir bu.

Tersinin ise pek çok sakıncası vardır. En başta zaman ağır ve acılı geçer. Yalnızlık içinde ve kendimize rağmen yaşarız. Hiçbir şey yetmemeye başlar.

Ama asıl kötüsü sonundadır. Onca uzun yolun sonunda ne ulaşılacak yeni bir yer ne de anlaşılacak yeni bir şey vardır. Kendimizi aldatılmış ve bok gibi hissederiz.

Ama eğer başka bir şey de olma ihtimali yoksa ya da ben bunu bilmiyorsam ya da kendimi aldatmıyorsam, yalnızca bu acıyı çekmenin bile bütün her şeye değeceğini düşünüyorum.

Başka türlü, bu kadar büyük ve görkemli hikayelerin yaşandığı, bu kadar anlamlı ve yüce değerlerle dolup taşmış bir dünyada, kötülük ve umutsuzluk gibi ‘boş takıntılar’ üzerine beş film yapacak cesareti bulamazdım.” Zeki Demirkubuz

Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 4 Yorum
 • Film Notu 8/10
  gince77 28.5.2007 12:42:00
  Evdeki ilk büyük kavga sahnesi resmen carptı beni,birbirlerine hakaret ederken dökülen itiraflar..İnsan kişiliğini bu kadar mı güzel ortaya koyar insan..Oyunculuklara diyecek laf yok zaten.Zeki demirkubuz dan yeni filmler bekliyoruz.
 • Film Notu 9/10
  LYNCH 21.12.2005 10:19:00
  DEMİRKUBUZU tanımak için iyi bir fırsat.
 • Film Notu 9/10
  dr sabriye demirci 19.11.2004 15:15:00
  Hakkında hiçbir yazı okumadan, tesadüfen seyrettim bu filmi.Gerçekten senaryo ve oyunculuk çok etkileyici idi.Arkadaşlarıma filmden bahsettim.Onlarda pek fazla duymamışlardı.Son izlediğim Türk filmi olan Gora safsatasının nasıl hasılatlar yaptığını görünce yeterince tanıtılamadığından İtiraf filminin hak ettiği noktaya ulaşamadığını düşünüyorum.Tebrikler
 • Film Notu 10/10
  aydın bal 24.7.2002 19:56:00
  Ben bu filmi izleyemedim. İzlemeyi veya cd sini satın almayı çok istiyorum. Fakat bir türlü bulamıyorum. Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

İtiraf Filminin Oyuncuları


Vizyondaki Filmler

Hangi Film Nerede Oynuyor