Yönetmen: Zeki Demirkubuz
Oyuncular
Tür: Drama
Yapım Yılı: 2001 (90 dk)
Vizyon Tarihi: 3 Mayıs 2002 Cuma
Senaryo: Zeki Demirkubuz
Yapımcı Firma: Mavi Filmcilik
Yapım Ülkesi: Türkiye
Orijinal Dil: Türkçe

İtiraf Filminin Konusu

Zengin ve başarılı bir mühendis olan Harun, karısı Nilgün’ün kendisini aldattığını öğrenir. Ancak inanmak istemediğinden, ya da hâlâ aşık olduğu güzel karısını kaybetmemek için önce bu durumla yüzleşmeyip, bildiklerini karısına söylemez.

Ama zaman ağır ve acılı geçmektir ve belirsizlik dayanılır gibi değildir. Sonunda yüzleşmeye, karısına her şeyi itiraf ettirmeye karar verdiğinde uzun bir gece “sorgusu” başlar. Yedi yıldır evli olan karı koca, insan olmanın karanlığında ilerledikçe, kimin kim olduğu tanınmaz hale gelir. Yalvarmalar şiddete, gözyaşları çığlıklara karışır.Ve sabah olduğunda her şey bitmiş ve Harun uzun süredir peşinde olduğu gerçekle karşı karşıyadır artık. Ancak bu karısının ihanetinin değil, yıllar önce en yakın arkadaşına yaptığı ihanetin gerçeğidir.

İtiraf Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 4 Yorum
 • Film Notu 8/10
  gince77 28.5.2007 12:42:00
  Evdeki ilk büyük kavga sahnesi resmen carptı beni,birbirlerine hakaret ederken dökülen itiraflar..İnsan kişiliğini bu kadar mı güzel ortaya koyar insan..Oyunculuklara diyecek laf yok zaten.Zeki demirkubuz dan yeni filmler bekliyoruz.
 • Film Notu 9/10
  LYNCH 21.12.2005 10:19:00
  DEMİRKUBUZU tanımak için iyi bir fırsat.
 • Film Notu 9/10
  dr sabriye demirci 19.11.2004 15:15:00
  Hakkında hiçbir yazı okumadan, tesadüfen seyrettim bu filmi.Gerçekten senaryo ve oyunculuk çok etkileyici idi.Arkadaşlarıma filmden bahsettim.Onlarda pek fazla duymamışlardı.Son izlediğim Türk filmi olan Gora safsatasının nasıl hasılatlar yaptığını görünce yeterince tanıtılamadığından İtiraf filminin hak ettiği noktaya ulaşamadığını düşünüyorum.Tebrikler
 • Film Notu 10/10
  aydın bal 24.7.2002 19:56:00
  Ben bu filmi izleyemedim. İzlemeyi veya cd sini satın almayı çok istiyorum. Fakat bir türlü bulamıyorum. Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

İtiraf Filminin Oyuncuları