Zeki Demirkubuz
İtiraf

İtiraf

Puan : 6/10 1 oy
Yönetmen: Zeki Demirkubuz
Oyuncular
Tür: Drama
Yapım Yılı: (90 dk)
Vizyon Tarihi: 3 Mayıs 2002 Cuma
Senaryo: Zeki Demirkubuz
Yapımcı Firma:
Yapım Ülkesi: Türkiye
Orijinal Dil: Türkçe

İtiraf Filminin Özeti

Zengin ve başarılı bir mühendis olan Harun, karısı Nilgün’ün kendisini aldattığını öğrenir. Ancak inanmak istemediğinden, ya da hâlâ aşık olduğu güzel karısını kaybetmemek için önce bu durumla yüzleşmeyip, bildiklerini karısına söylemez.

Ama zaman ağır ve acılı geçmektir ve belirsizlik dayanılır gibi değildir. Sonunda yüzleşmeye, karısına herşeyi itiraf ettirmiye karar verdiğinde uzun bir gece “sorgusu” başlar. Yedi yıldır evli olan karı koca, insan olmanın karanlığında ilerledikçe, kimin kim olduğu tanınmaz hale gelir. Yalvarmalar şiddete, gözyaşları çığlıklara karışır.Ve sabah olduğunda herşey bitmiş ve Harun uzun süredir peşinde olduğu”gerçek”le karşı karşıyadır artık. Ancak bu karısının ihanetinin değil, yıllar önce en yakın arkadaşına yaptığı ihanetin gerçeğidir.

.

Açıklar

YÖNETMENİN SÖZÜ
“Kim olduğumuzu, neyi yaşadığımızı bilmeden, gerçeği merak etmeden yaşamanın pek bir sakıncası yoktur....
Devamı için tıklayın...
YÖNETMENİN SÖZÜ
“Kim olduğumuzu, neyi yaşadığımızı bilmeden, gerçeği merak etmeden yaşamanın pek bir sakıncası yoktur. Hatta günümüz insanı için iyi birşey bile olabilir bu.
Tersinin ise pek çok sakıncası vardır. En başta zaman ağır ve acılı geçer. Yalnızlık içinde ve kendimize rağmen yaşarız. Hiçbir şey yetmemeye başlar.
Ama asıl kötüsü sonundadır. Onca uzun yolun sonunda ne ulaşılacak yeni bir yer ne de anlaşılacak yeni birşey vardır. Kendimizi aldatılmış ve bok gibi hissederiz.
Ama eğer başka birşey de olma ihtimali yoksa ya da ben bunu bilmiyorsam ya da kendimi aldatmıyorsam, yalnızca bu acıyı çekmenin bile bütün herşeye değeceğini düşünüyorum.
Başka türlü, bu kadar büyük ve görkemli hikayelerin yaşandığı, bu kadar anlamlı ve yüce değerlerle dolup taşmış bir dünyada, kötülük ve umutsuzluk gibi ‘boş takıntılar’ üzerine beş film yapacak cesareti bulamazdım.”
Zeki Demirkubuz

İtiraf Filminin Oyuncuları


>> >> İtiraf

Vizyondaki Filmler