İyi Geceler İyi Şanslar

İyi Geceler İyi Şanslar (Good Night and Good Luck)

Puan : 5/10 9 oy
Yönetmen: George Clooney
Oyuncular
Slogan: Develt Yönetimine Sadece Gerçekle Meydan Okudular
Tür: Drama
Yapım Yılı: 2005 (93 dk)
Vizyon Tarihi : 17 Şubat 2006 Cuma
Senaryo: George Clooney, Grant Heslov
Yapımcı Firma: Warner Independent Pictures
Yapım Ülkesi: Japonya/Fransa/İngltere/ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Good Night and Good Luck
Resmi Site: www.goodnightandgoodluck-lefilm.com/
Dağıtıcı Firma: UIP

İyi Geceler İyi Şanslar Filminin Konusu

Sene 1953, televizyon hâlâ başlangıç aşamasındadır ve saygın televizyon habercisi Edward R. Murrow, CBS’de çok tutulan yeni belgesel haber programı “See it Now”ı sunmaktadır. Murrow, prodüktör Fred Friendly’yle birlikte günün haber başlıklarını yayınlayan bir programı idare etmektedir. Ayrıca “Person to Person” adlı talk şovu sunan Murrow, yine de haber muhabiri olarak “televizyonun yüzü” çok daha mutludur.

CBS haber merkezi, daktilo yazan sekreterlerin, AP ve UPI haber ajanslarının tıklayan telgrafları ve kamera ekibinin telâşlı hareketleriyle sürekli arı kovanı gibidir. Murrow, Don Hewitt, Joe Wershba, Palmer Williams, Jesse Zousmer, John Aaron, Charlie Mack ve Eddie Scott gibi habercileri de kapsayan kendilerini işe adamış bir ekibe sahiptir. Bütün bu adamlar bir yayın efsanesi olacaklardır ama şu anda kariyerleri henüz başlamaktadır. Onlar günün çeşitli güncel konularını göstermek ve açığa çıkmamış hikâyeleri tartışmak için bir araya gelmişlerdir.

Bu hikâyelerden birisi de güvenlik tehlikesi oluşturduğu için A. B. D. Hava Kuvvetlerinden kovulan, A. B. D. Hava Kuvveti yedek askeri Teğmen Milo Radulovich’inkidir. Yargılanmadan suçlu ilân edilen Radulovich’den orduda kalması için babasını ve kız kardeşini ihbar etmesi istenilmiştir ama o bunu reddetmiştir. Radulovich’e yapılan tüm suçlamalar mühürlü olarak saklanmıştır. Murrow’un programı gözden düşürebileceğinden korkan CBS’in iki numaralı adamı Sig Mickelson’ın muhalefetine karşın, Murrow bunu programında yayınlar. Murrow ve Friendly kendilerini bu programa o kadar adamışlardır ki, programın orduyla ilişkisi olan sponsorlarının reklâm gelirlerini kaybetmenin cezasını çekmeye bile karar verirler.

İyi Geceler İyi Şanslar Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 9 Yorum
 • Film Notu 2/10
  tuba seval 16.09.2007 17:53:00
  yarısından sonrasına dayanamayıp kapattığım ir film.Halbuki büyük bir merakla seyretmeye başlamıştım.Tek söyleyebileceğim insanı zorla sigara içmeye teşvik eden bir film
 • Film Notu 8/10
  carpe diem 17.06.2006 10:06:00
  Arkadaşlar vakti olan 25 haziran da Beyoğlu Sinemasında izleyebilir (5 ytl).SİYAD üyelerinin seçkilerinden oluşan filmlerden 1 tanesi.filmin siyah beyaz olması iyi düşünülmüş,gerçek yaşamdan alıntı çok olduğundan renkli filmde siyah beyaz görüntüler rahatsız edebilirdi. Filme 8 puan ama david strathairn e 10 tam puan..sinemasız kalmayın..
 • Film Notu 8/10
  efkan akdoğan 16.06.2006 11:08:00
  Gerek soğuk savaş dönemi olması , gerekse tv yayıncılığının yeni başladığı bir dönem için oldukça cesur bir duruşa sahip olan edward r. murrow ve ekibinin mücadelesini george clooney gayet iyi yazmış , yönetmiş ve oynamış.filmin gerçek değeri venedik film festivalinde aldığı ödüllerle de anlaşılabilecektir.unutmadan söylemeliyim david strathairn in performansı muhteşem ...keşke günümüz tv yetkilileride reklam gelirleri ve sponsorlara karşı durabilseler...
 • Film Notu -/10
  ara 15.04.2006 19:27:00
  david stathairn kesinlikle çok başarılı.bence Mc Carty dönemini övecek hiç bir durum yok.ayrıca Mc Carty zihniyetinin doğru olduğunu düşünen beyinlerin olduğunu bilmek üzücü.
 • Film Notu 6/10
  fuat çelikel 16.03.2006 20:18:00
  alt yazılar gözükmüyo ya.yoksa severim böyle gerçek hayattan alıntı filmleri
 • Film Notu 1/10
  Suat Altınol 2.03.2006 12:39:00
  Filmi Türkiye%%1%ye getiren , çevirisini yaptırıp , alt yazısını yazdıran herkesi kutluyorum. Çünkü İngilizce bilmeyen hiçkimsenin filmi anlaması mümkün değil. Acaba McCarthy i öven bir film olsaydı aynı işlemi yaparmıydınız. Hiç zannetmiyorum. Bence filmin okunan bazı yazılarını da okunmaz hale getirirseniz belki birileri sizi daha çok takdir eder. Filme verdiğim paraya acıdım. Yukarıda yer alan özettede McCarthy adını geçirmediğiniz için doğru yolda olduğunuz anlaşılıyor.
 • Film Notu -/10
  Mukadder Özgeç 28.02.2006 12:01:00
  Nilgün Cerrahoğlu, bu filmle ilgili olarak 27 şubat%%1%ta Cumhuriyet gazetesinde olumlu bir yazı yazdı. Çok sık film önermediğini düşündüğümden, flimin gerçekten izlenmeye değer olduğunu sanıyorum, en kısa zamanda izleyeceğim. Mukadder Özgeç
 • Film Notu 9/10
  şura genç 27.02.2006 22:32:00
  iyi
 • Film Notu 10/10
  tugche 2.02.2006 15:47:00
  ne diebilirim ki film gerçekten harikaa...george clooneyden birkez daha etkilendm

İyi Geceler İyi Şanslar Filminin Oyuncuları