James Marsden

James Marsden

James Marsden
Oyuncu, Seslendirme

Doğum Tarihi: 18.9.1973

Doğum Yeri: Oklahoma, ABD

90’lı yılların sonlarına doğru TV izleyicisinin vazgeçemediği iki popüler diziyle oyunculuğa adım attı. “Party of Five” ve “Second Noah” adlı hit TV yapımlarında rol alan yakışıklı aktör kendini Hollywood’da göstermek için vakit kaybetmeden calışmalara başlar. Yeteneklerini sergilemek için LA’ın yolunu tutuyor 18 Eylül 1973 tarihinde Oklahoma, ABD’de dünyaya gelen Marsden küçük yaşta şov dunyasına merak salar.

Oklahoma Devlet Üniversitesi’nde okurken okul korosunda şarkı söylemeye başlayan James kendisinde varolduğuna inandığı yeteneklerini sergilemek için Los Angeles’a yerleşir. Aksilikler peşini bırakmıyor Oyunculuk aşkı ağır basan yakışıklı aktör 1993 yılında üniversiteyi bırakarak kendisini oyunculuk calışmalarına adar. O donemin hit dizileri olan “Party of Five” ile “Second Noah”da rol kapmayı başaran genç aktör birtakım aksilikler yüzünden her iki yapımda da uzun süreli yer almaz. Oyunculuk yeteneğini sergileme fırsatı bulduğu bu dizilerden ayrılmak durumunda kalan James aynı dönemde film teklifleri almaya başlar ve Katie Holmes ile birlikte korku filmi “Disturbing Behavior”da rol alır.

Ülkemizde de büyük ilgi gören “Geçen Yaz Ne Yaptığını Biliyorum” adlı filmin hitap ettiği seyirci kitlesini hedefleyen “Disturbing Behavior” beklenen başarıyı elde edemez. James film kariyerinde ikinci bir darbe sayılabilecek bu filmin ardından büyük bir düş kırıklığı yaşasa da büyük bir azimle iş kovalamaya devam eder. Sinema dünyasında ismini duyuruyor. Bu filmden iki sene sonra rol aldığı “Gossip” adlı filmle çoğunluğunu genc kızların oluşturduğu büyük bir hayran kitlesiyle karşılaşan James artık kararlılığının ve azminin meyvelerini almaya başlamıştır.Genç aktör kariyerindeki en önemli çıkışı ülkemizde de büyük bir hayran kitlesine sahip olan “X-Men” filmiyle yapar. Gişede iyi bir hasılat yapan bu filmle hayranlarıyla buluşan James Hollywood’un parlayan yıldızlarından biri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Görev Aldığı Yapımlar

James Marsden Fotoğrafları

James Marsden İle İlgili Haberler

Portreler


Vizyondakiler