Yönetmen: Aydın Sayman
Oyuncular
Slogan: Bütün aşklar masumdur
Tür: Drama, Romantik
Yapım Yılı: 2007
Vizyon Tarihi: 12 Ekim 2007 Cuma
Senaryo: Erdoğan Akduman
Yapımcı Firma: Mpool yapımevi
Yapım Ülkesi: Türkiye, Almanya
Orijinal Dil: Türkçe, Almanca
Resmi Site: www.janjanfilm.com/
Dağıtıcı Firma: Kenda Film

Janjan Filminin Konusu

Küçük, sevimli ve mütevazi bir Anadolu kasabası.

Yaşlı bir akrabasının yanında yaşayan ve kasabalının “Janjan” diye çağırdığı Sadık genç , sevimli ve zararsız bir delidir.

Tek yakını olan abisi Almanya’da kendine bir iş ve aile kurmuştur. Zaman zaman yaşlı Murtaza Efendi’ye kardeşine bakması için para göndermektedir.

Bir gün Murtaza Efendi para ve tarla karşılığı bir köyde yaşayan göçmen ailenin kızı “Güzel”i imam nikahıyla alıp kasabaya getirir.

Aralarındaki büyük yaş farkının yanı sıra kızın güzelliği kasabalı gençlerin dikkatini toplar. Murtaza’nın kıskançlıktan eve hapsettiği Güzel’e ulaşamayan kasabanın gençleri seks hakkında hiçbirşey bilmeyen Janjan’ı kızla yatması için kışkırtmaya başlarlar. Güzel’e karşılaştığı andan beri tarif edemediği sıcak duygular besleyen masum Janjan’ın aklı karışmaya başlar.

Janjan Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 3 Yorum
 • Film Notu 9/10
  Damla Çelikkaya 7.08.2008 19:52:00
  çok iyi bir film...gerçekte oyunculuk harika jan jan da çok güzel deli taklidi yapmış çok doğal...halkımızın bir anda nasıl galeyana geldiği bariz bir şekilde anlatılmış....tek takıldığım nokta sonu sanki devamı çekilecekmiş gibi bitti yani birçok soru işaretiyle....
 • Film Notu 9/10
  diren aydin 25.02.2008 12:27:00
  gerçekten güzel bir filmdi janjan rölünü iyi oynamış oynayan arkadaş bazen içimizde deli olarak gördüümüz kişi belkide hepimizden akıllıdır
 • Film Notu 9/10
  özge zeybek 18.10.2007 05:54:00
  Son dönemde içinde çok ünlünün olduğu şaaşalı Türk filmlerini izlediğimden ve biraz sıkıldığımdan bu film bana hem hikayesiyle hem oyunculuklarıyla yalın ve derin geldi.Kısaca çok beğendim ve etkilendim.

Janjan Filminin Oyuncuları