Jenna Dewan-Tatum

Oyuncu

Doğum Tarihi: 3.12.1980

Doğum Yeri: Hartford, Connecticut, ABD

Amerikalı aktris, dansçı ve eski manken. 

Medya'da özellikle 2006 yıllında vizyona giren Step Up'daki Nora rolü ile ün kazandı. Oyuncu Channing Tatum ile 11 Temmuz 2009 tarihinden beri evlidir.

Jenna Dewan 3 Aralık 1980'de Hartford'da Nancy Lee ve Darryll Dewan'ın kızı olarak doğdu. Annesi ve Babası Dewan daha genç yaşlardayken ayrıldı. Aktris baba tarafından Lübnan asıllı. Annesi sonra tekrar Claude Brooks Smith ile evlendi. Oyuncu High School zamanında amigo kızı olarak dans ödülleri kazandı. Dewan 1999'da okulunu bittirdi ve sonrada Güney Kaliforniya Üniversitesine gitmeye başladı. Zamanında ayni filmde rol aldığı Channing Tatum ile evlidir.

Aktris olarak melseleğe başlamadan önce Dawen birçok sanatcı için dansçı olarak yer aldı. Bu ünlüler arasında Justin Timberlake, 'N Sync, Sean Combs, Toni Braxton, Celine Dion, Pink, Missy Elliott, Ricky Martin, Billy Crawford, ve Janet Jackson vardı.

2005 senesinde aktris Tamara adlı film'de başrolü oynadı. Bir sene sonra yani 2006 senesinde milyonlarca insanın kalbinde Step Up filmindeki rolü Nora Clark ile taht kurdu.

2006 yılında Dewan, Step Up filminin çekimlerinde Channing Tatum'la tanıştı. Filmin çekimleri bittikten kısa bir süre sonra aşk hayatı yaşayan çift, 2008'in Eylül ayında Maui, Hawaii'de nişanlandılar. 11 Temmuz 2009'da Malibu, California'da evlendiler.

Görev Aldığı Yapımlar

Jenna Dewan-Tatum Fotoğrafları