Yönetmen: Peter Howitt (II)
Oyuncular
Slogan: O korkuyu bilmezdi, tehlikeyi bilmezdi.Hiç bir şey bilmezdi...
Tür: Aksiyon, Komedi
Yapım Yılı: 2003 (88 dk)
Vizyon Tarihi : 6 Haziran 2003 Cuma
Senaryo: Neal Purvis, Robert Wade
Yapımcı Firma:
Yapım Ülkesi: İngiltere
Orijinal Dil: İngilizce
Resmi Site: www.johnny-english.com/

Johnny English Filminin Konusu

Belirsizliklerin kol gezdiği bir dünyada İngiliz Gizli Servisi kadar güvenilir kuruluş sayısı çok azdır. Ajanlarının dünyaca ünlü kalitesiyle, kullanılan teknoloji harikası silahlarıyla ve uluslararası istihbarat ağıyla “gerçeğin” savunucuları tarafından yönetilen son kalelerden birisidir.

Ülkenin en sevilen kraliyet mücevherlerinin akla hayale gelmeyecek bir plan sonucunda çalınması olayının Gizli Servis’in dikkatini çekmesiyle kurumun en süper ve 1 numaralı ajanının göreve getirilmesi kaçınılmaz olur. Ancak göreve getirildikten kısa süre sonra öldürülür. Ajanın cenaze töreni sırasında bomba atılmasıyla İngiltere’nin en önemli ajanlarının katledilir. Bu şeytani entrikanın arka planında kim olabilir? Kraliyet mücevherlerini çalan aynı hastalıklı beynin eseri midir?

Bunun üzerine kurumun başarısızlık timsali alt düzey ajanı Johnny English’e gün doğar. Londra Kulesi’nden çalınan mücevherleri bulup İngiltere’yi ulusal krizden kurtarma işi onun üzerine kalmıştır. Önünde ağır sorumluluk gerektiren görevler vardır. Gizli Servis’in en kıymetli ajanlarının safdışı edilmesinin intikamını alacak; bir zamanların görkemli Britanya imparatorluğundan geriye kalan son sembol kabul edilen kraliyet mücevherleriyle ilgili sır perdesini aralayacaktır.

Mücevherlerin çalınması olayı sonucunda dünya güvenliği tehdit altına girmiştir. Johnny English tecrübesiz ama hevesli bir ajandır. En yeni istihbarat araç gereçleriyle donatılmış çok özel bir araba verilir. Kurumun en gizli bilgilerine ulaşması için yetkilerle donatılır. Artık tüm İngiltere’nin ve tabii ki dünyanın umudu Johnny English’in başarısına kalmıştır.

O korku nedir bilmez.

Tehlikeden çekinmez.

O hiçbir şey bilmez.

Çünkü o kurumdaki en iyi ajan değil, elde kalan tek ajandır.

Asistanı Bough ile elele vererek olay üzerinde çalışmaya başlayan Johnny English, yaptığı araştırma sonucunda mücevherleri Fransız işadamı Pascal Sauvage’in çaldığını keşfeder. Ancak Pascal’ın daha büyük hedefleri vardır. İngiltere Kralı olmayı istemektedir. Gerçek planı ise İngiltere’nin yemyeşil topraklarını ele geçirip dünyanın en büyük hapishanesi haline getirmektir. Pascal’ın eline esir düşen Johnny, güzel Interpol ajanı Lorna Campbell tarafından zorlukla kurtarılır.

“About a Boy”, “Bridget Jones’s Diary”, “Notting Hill” ve “Four Wedding and a Funeral”in yapımcısı Working Title Films’in yeni komedi çalışması “Johnny English”in yönetmenliğini Peter Howitt üstlendi. Senaryosunu Neal Purvis, Robert Wade ve William Davies yazdı. Yapımcılığını Tim Bevan, Eric Fellner ve Mark Huffam gerçekleştirdi.

Kaderin cilvesiyle İngiliz Gizli Servisi’nin 1 numaralı ajanı haline gelen Johnny English rolünde Rowan Atkinson’ın kamera karşısına geçtiği filmde, kadın ajan Lorna Campbell rolünde Natalie Imbruglia; English’in ortağı Bough rolünde ünlü komedyen Ben Miller; Fransız işadamı Pascal Sauvage rolünde de Oscar adayı aktör John Malkovich kamera karşısına geçti.

.

Johnny English Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 2 Yorum
  • Film Notu 9/10
    cankabus 7.12.2009 21:22:00
    bir Rowan Atkinson hayranı olarak muthiş değilsede iyi filmdi
  • Film Notu 8/10
    aydin cemil aykac 27.08.2003 18:58:00
    Mr Bean her zamanki gibi komik. Filmin basinda onu ajanlik gibi ciddi bir gorevde gorunce once sasiriyorsunuz ama sizi sasirtmiyor ve tum sakarliklariyla yine gulmekten kirip geciriyor. Siddetle tavsiye ediyorum...

Johnny English Filminin Oyuncuları